Blog Listesi

Getir Yemek Entegrasyon Yazılımı Nasıl Çalışır?
Getir Yemek Entegrasyon Yazılımı Nasıl Çalışır?
09 Şubat 2021

Günümüzde en büyük yenilik nedir? Diye sorsalar sanırım çoğumuzun aklındaki cevap teknoloji ve internettir. Çünkü teknoloji çağının zirvesinde yaşarken her geçen gün hayatımıza birçok alanda yeni şeyler giriyor. Sosyal hayatımızda, iş hayatımızda ve özel hayatımızda bile eğlencemizin içerisinde bile teknoloji ve internet yer alıyor. Teknoloji ve internet sanırım bugün sudan sonra en temel ihtiyaçlar haline gelmiştir birçok kişi ve kurum için.

İnternet üzerinden yapılan faaliyetler her geçen gün yenisini getiriyor. Bu yenilikler her sektöre geldiği gibi yeme içme sektörlerine de gelmiştir. Bu sektörlerde artık internet ve teknolojinin nimetlerinden yararlanmaktadır. Getir yemek Entegrasyonu hakkında birçok bilgi ve konu bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda getir yemek Entegrasyon Yazılımı Nasıl Çalışır? Konusuyla ilgili bilgiler verip, aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Yazının ilerleyen bölümlerinde getir yemek Entegrasyonu ile alakalı birçok bilgiye ulaşabileceksiniz.

Yeme ve içme sektöründeki işletmelerin yeni bir dijital teknolojiye ihtiyaçları her zaman vardı. Eskiden restoran sektörlerindeki işletmeler zaman konusunda tasarruf etmeyi, personel takibi yapmayı, restoranın gelir gider tablosunu sadece kâğıt kalem ile yaptıkları, mutfak ile kasa bölgesi arasındaki iletişimi zil ve personellerin yüksek sesli konuşmalarıyla sağlıyorlardı. Fakat günümüz teknolojisinde artık, bahsettiğimiz bu manuel çalışma yöntemi neredeyse tarih oldu. Artık küçük esnaf lokantaları bile bilgisayarlı dijital sistemler üzerinden müşterilerine hizmet sağlıyorlar.

Teknolojinin bu denli gelişmesi sayesinde birçok işletme artık farklı yöntemler kullanıp, teknolojini nasiplerinden faydalanmakta. İnternet ve teknolojinin son sürat gelişmesi ve her geçen gün yeni bir teknolojinin ortaya çıkması çağımızda her konuda kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Teknolojinin gelişmesinde nasibini alan ve bu anlamda teknolojiden yararlanan sektörlerden biri de konuk ağırlama ve yeme içme sektörüdür. Bu sektördeki birçok işletme sahibi, restoran ve mekânlarını ayakta tutmak için oldukça büyük çaba harcamaktadırlar. Yazılım çalışmalarıyla yapılan birçok yeme içme uygulaması günümüzde neredeyse sektördeki bütün firmalar ve işletmeler tarafından kullanılıyor.

Getir Yemek Entegrasyonu

Bu anlamda getir yemek Entegrasyonu işletmelere birçok konuda yarar sağlamaktadır. Bütün işletmelerdeki personellerin kolayca kullanabileceği getir yemek Entegrasyonu sistemleriyle MODPOS işletmelerinizin yanındadır. Getir sayesinde siparişlerinize harcadığınız minimum iş gücüyle maksimum verim alabileceksiniz. Restoranlarınızdaki müşteri memnuniyetini arttırıp, zamandan tasarruf edebileceksiniz. Getir ile müşterilerden gelen siparişlerin hepsi Denge Satış yönetiminin olduğu sisteme düşmektedir. Bu sistemler işletmenizde sistem ile ilgilenen personellerinizi görsel ve işitsel olarak uyarmaktadır.

Personellerinize düşen tek görev sistemden gelen siparişleri kabul etmek ve hazırlamaktır. Sizlerde restoranlarınızın kâr oranını yükseltmek ve yüksek müşteri kitlesine ulaşmak istiyorsanız getir yemek Entegrasyonu sistemlerini kullanabilirsiniz. Sizlere MODPOS olarak restoran yazılım sistemleri konusunda oldukça iyi bir hizmet olanağı sunarak bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanıp, işletmelerinizin kârlılık seviyesini yükseltme hedefiyle iş yerinize bu hizmetleri sunuyoruz.

Getir İlk Olarak Karşımıza Nasıl Çıktı?

İlk olarak mobil cihaz yani telefon uygulaması olarak karşımıza çıktı. Market alışverişi ile paket servis hizmetlerine başlayan getir, daha sonra yeme içme sektörlerinin de paket servis hizmetlerini üstlendi ve bu anlamda sektörde adından en çok söz ettiren uygulama ve Entegrasyon sistemlerinden biri oldu.

Getir sayesinde restoranlar kurye maliyetlerinden kurtuldu ve maliyet konusunda oldukça başarılı bir adım attı. Getir kendi kurye sistemi ile ülkemizde olmayan bir sektör oluşturdu. MODPOS restoran otomasyon sistemleri, getir ile uyumlu çalışmaktadır.

Getir uygulamalarından gelen siparişler otomatik olarak sizlerin ekranına düşmekte. Getir Entegrasyonu sistemi sayesinde müşterilerin bütün bilgileri ve verdikleri siparişler veri tabanınıza kaydedilir. Böylelikle sizden ikinci kez sipariş veren müşterilerinizin bilgilerini istemenize gerek yoktur. Çünkü ilk verdikleri siparişte alınan bilgiler daima sisteminizde müşterileriniz sizden sipariş verince karşınıza çıkacaktır. Getir sayesinde gün içerisinde işletmenin bütün alanlarında yaptığınız bütün faaliyetler ve rakamlar getir sistemi üzerinde detaylı bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Getir sizlere bu rakamları detaylı bir rapor biçimde sunmaktadır.

Entegrasyon Nedir?

Birleştirme ve bütünleştirme anlamına gelen bu sözcük, dilimize Fransızcadan gelmiştir. Fakat kendi anlamı dışında daha çok teknolojik ve e-ticaret sistemlerinde tercih edilen ‘’Entegrasyon sözcüğü’’ genellikle farklı sistemlerin bir araya getirilerek uyumlu çalışması anlamında kullanılmaktadır.

Getir yemek Entegrasyonu kurye ve personel yönetimi, sipariş yönetimi, işletme içerisinde mutfak, kasa, lobi ve diğer alanlarda hizmet veren personellerin yönlendirilmeleri konusunda oldukça büyük avantajlar sağlar. Ayrıca sabit hat üzerinden gelen siparişler, mobil hatlar üzerinden gelen siparişler, yemek sepeti siparişleri getir siparişleri, trendyol yemek siparişleri gibi bütün sipariş seçeneklerini tek ekranda birleştirip, tek sistem altında toplanmasını sağlayıp, yönetme ve birbirine Entegre edilmiş bir şekilde çalışmasını sağlayan sistem getir yemek Entegrasyonu sistemleridir.

Bu sistem sayesinde bütün sipariş kanalları tek ekranda toplanabildiği ve rahatlıkla yönetildiği için getir üzerinden kurye atamaları, stok yönetimi, restoran personelleri yönetimi ve stok seviyesi kontrolü gibi birçok çalışma rahatlıkla yapılabilmektedir.

Getir sektöre market siparişleri olarak başladı. Daha sonra işletmelerin paket servis hizmetleri konusunda çalışmalar yaparak kendi motor kuryelerini işe alıp, dışarıdan motoru olan bağımsız personel kanalı oluşturup, bu sistemleri uygun maliyetli olarak yönetip yeni bir sektörün ülkemizde ilk kez çalışmasına ve oldukça iyi bir kazanç sağlamasına olanak sundu.

Getir MODPOS Entegrasyonu

MODPOS getir Entegrasyon sistemleriyle tek ekran üzerinden bütün siparişlerinizi kontrol etmenizi sağlar. Böylelikle bütün siparişleri isteğiniz doğrultusunda otomatik ya da manuel olarak kabul edebilir ve müşterilerinizin siparişlerini hazırlamak üzere işe koyulabilirsiniz. Sipariş onaylandıktan hemen sonra müşterilere siparişiniz hazırlanıyor. Tarzında bir bildirim gitmektedir.Ayrıca siparişe kurye atandığı zaman, siparişiniz yola çıkmıştır. Tarzında bir bildirim tekrar müşterilerinize gitmektedir.

MODPOS üzerinden sisteme ödeme yöntemi eklendiğinde ekran sipariş tamamlandı yazısıyla birlikte kapanmaktadır. Getirin sizlere sunduğu bu özellikler sayesinde işletmelerinizin güncel servis puanları yükselir ve müşteri memnuniyetini arttırmış olursunuz. Bu durum şu anlama gelir, müşteriler ekranda en yüksek skora sahip olan restoranları tercih ederler. Sizlerin de servis puanınız yüksek olduğu için müşteri kitleniz artacaktır. Getir üzerinden gelen siparişlerin fiyat farkı ekranlarınıza yansır.

Getir ekranında yer alan bütün ürünler ile ilgili müşterilere ürünün içerisinde yer alan Garnitürler ile alakalı bir ekran seçeneği sunulmalıdır. Bu ekran seçeneği içinde müşteriler istediği ürünleri seçebilir, istemediği ürünleri belirtip sipariş verebilir şekilde ayarlanmalıdır. Getir yemek Entegrasyonu içerisinde bu konuyla gerekli sistem kurulmuş ve müşterilerinizin özel ürün isteklerini yerine getirebilirsiniz.

Kafe Restoran ve Pastane Stok Maliyet Yönetimi Yazılımı
Kafe Restoran ve Pastane Stok Maliyet Yönetimi Yazılımı
09 Şubat 2021

Restoran stok maliyet yönetimi işletmelerin gelir ve giderlerini hesaplamak için oldukça önemli bir yazılımdan meydana gelmiştir. Misafir ağırlama sektörlerinin gelişimi açısından restoran maliyet yönetim programları gerçek zamanlı maliyet sağlamak açısından, stok kontrol olanağı sağlar. Satın alma süreçlerinin tümünde destek olan ve sipariş kolaylaştıran bu sistemler, satın alma ve teslim etme konusunda restoran işletmelerine ve personellerine oldukça yararlıdır. Birçok kolaylık sağlayan bu sistemler Restoran stok maliyet yönetimi yazılımı olarak ifade edilir.

Sipariş süreçlerinin hepsinde ve stok kontrollerinin tutar ve pratik bir biçimde oluşmasına yardımcı olan sistemler iş akışı ve operasyonun hızlı bir biçimde gerçekleşmesini sağlarken sizlere zaman kazandırır.

Restoran Maliyet Yönetiminin Yararları Nelerdir?

 

1. Restoran stok maliyet yönetimi yazılımı nakit para konusunda ciddi bir gözlemleme yapar ve gereksiz stok maliyetlerinden sizleri kurtarır.

2. Satış maliyetleri konusunda sizlere birçok yarar sağlar ve birim fiyatına kâr Marjını arttırır ve ürün başına kâr derecesini hesaplar.

3. Muhasebe sistemleri ile uyumlu bir biçimde faaliyetlerini yürütür ve fatura ya da belgelerin kontrollerini verimli bir şekilde sunar.

4. Siparişlerde alış ve satış farklarını gözetir.

5. Zayi ve fire sayısını görüntüleyip, bu durumlar ile alakalı olan fire azaltma çalışmaları yürütülebilir.

6. Bütün stok bilgilerine burada yer verilebilir.

7. İstendiği takdirde personel maaşları ve diğer bütün harcamaların takibini bu sistem üzerinden yürütebilirsiniz.

Cost Control Hedefi Nedir?

• Birim ve maliyet hesaplarında kolaylık sağlar.

• İşletmelerin tüm operasyon akışını basit bir biçimde organize edip, planlamanıza yardımcı olur.

• Personellerin daha verimli bir biçimde ve işletme hedefleri doğrultusunda çalışmasını sağlamaktadır.

• Hedef ve sonuç arasındaki farkı gözetmek için çalışmalara yoğunlaşmanızı sağlar. Size doğru rakamlar üzerinden rapor sunar. Tahmini bir rakam barındırmaz.

• İşletmelerin kâr amaçlarına uygun bir şekilde çalışan bu programlar yüksek standartlarda hizmetler sunabilmek adına ve kaliteli hizmetler sunabilmek adına bütün iş akışı ve operasyonu organize edip yönetme konusunda oldukça yardımcı olur.

• Cost Controller bu süreçleri yöneten kişilere denir. Bu faaliyetleri yürütmek için Restoran stok maliyet yönetimi uygulamalarını kullanın.

Stok maliyet sistemleriyle restoranlarınızın verimliliğini yüksek standartlarda tutup, operasyona katkı sağlayabilirsiniz. Stoklarınızı kontrol altında tutan bu sistem maliyetinizi doğru rakamlar ile yönetmenizi sağlar. Maliyetleri kontrol altına alıp, kazanıcınızı arttırabilirsiniz. Stok maliyet sistemlerinin sunduğu bazı hizmetler şunlardır;

• Stok kartları

• Alım belgeleri

• Cari hesap takibi

• Sınırsız depo tanımı

• Üretim yönetimi

• Reçete yönetimi

Maliyet yönetim sistemleri sayesinde hesap kitap işleri basit bir hale geliyor. Tüm satın alma süreçlerini yönetmek için iyi bir stok yönetim Entegrasyonuna sahiptir. Hatalarınızın azalmasına ve kârlılığın artması konusunda oldukça yararlıdır.

Restoranlar ve Franchise sistemler için oldukça güçlü ve verimli bulut tabanlı stok yönetim sistemleri son zamanlarda geliştirilmiştir. Satın alma konusunda iyi bir takip sistemine sahip olan bu programlar Envanter yönetimi ve stok düzeylerinin düzenli bir şekilde takibi gerçekleştirir.

Stok Uyarıları

Otomatik bildirimler sayesinde, stok seviyeleri düştüğü anda otomatik uyarı sistemler mevcuttur. Ayrıca mutfak analizleri konusunda malzeme takibi yapar. Mutfak personellerinin önemli ölçüde stok kalemlerini bu sistemler üzerinden sağlayabilirsiniz. Donanımlı bir mutfağa sahip olmak için birçok işletme bu sistemleri tercih etmektedir. Satın alma süreçlerinin takibi ve verimli sipariş süreçleri için bu sistemler oldukça önemli ölçüde yardımcı olmaktadır.

Stok Tahminleri

Kazanımların hesaplanması, planların verimli bir biçimde yapılması, bütün malzemeler için ne kadar harcama yaptığınız, konusunda sizlere yardımcı olacak bir sistemdir. Farklı sebeplerden oluşacak maliyet kayıpları konusunda takip yapabilirsiniz. Mutfağın organize edilmesi konusunda doğru bir yol izlemenizi sağlar. Ayrıca bütün malzemeleriniz konusunda sizlere maliyet takibi sistemleriyle yardımcı olur. Planlı ve kolay bir biçimde mutfağınıza ait stokları problemsiz bir biçimde yönetebilirsiniz. Gerçek maliyet sayılarının hesaplanması ve analiz edilmesi konusunda sizlere yardımcı olacak sistemlerdir.

Stok Takibi Özellikleri

Restoranların stok takipleri ve stok yönetimleri için gerekli olan bütün özellikler bu sistem içerisinde mevcuttur. Ayrıca yoğun olan hafta sonlarında, mutfağınıza doğru ve verimli bir matematikle stok dizilimi yapmayı kolaylaştırıp, yoğun çalışma saatlerinin oldukça verimli geçmesini sağlar. Otomatik uyarılar sayesinde stoklarınızın azaldığının sinyalini verir. Hızlı veri girişi sayesinde kullanıcı dostu stok sistemleri ve ayarları konusunda yardımcı olur. Kolay kullanım sağlar ve sizler kâğıt ve kalemle yapılan stok sayma işlemlerinden kurtarır.

Raporlama Özellikleri

Gerçek zamana ait raporlarla, analizleri önceden planlama özelliği sunar. Mutfak ihtiyaçlarının teminini kolaylaştırır. Gerçek veri kullanımı sağlayıp satın alma ve planlama konularında yardımcı olur. Malzeme takibi konusunda birçok olanak sağlar. Doğru alınan malzemeler ile maliyeti minimum seviyele indirip tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca iş gücü konusunda gereksiz maliyetlerden sizleri kurtarır. Otomatik stok yönetim sistemleri sayesinde mutfakta çalışan personellerin yalnızca servise odaklanmasını sağlar ve böylelikle operasyonunuz güçlenir ve pratik bir çalışma ortamı yaratır.

Akıllı telefonlar ile sizlere hızlı bir stok takip sistemi oluşturur. Kullanım kolaylığı sağlar ve kullanışlıdır. Hareket durumlarında stok ayarlarını İnisiyatifinize göre değiştirme imkânı sunar. Mobil gösterge özelliği sayesinde stok seviyelerini kolayca kontrol altına alabilirsiniz. Mobil stok sistemleri sayesinde mutfak alanlarınızı gönül rahatlığıyla genişletebilir ve satın alma işlemlerini kolaylaştırabilirsiniz.

Azalan stoklar ile alakalı sizleri bilgilendiren otomatik sistemlerdir. Ayrıca stok ihtiyaçlarınızı bu uygulama ve yazılım sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz. Stok yönetimi konusunda sizlere yardımcı olur ve stok kontrollerini her yerden yönetme imkânı tanıyan mobil panel özelliği bulunur.

Restoran stok maliyet yönetimi sayesinde kayıplarınıza son verip, işletmelerinizdeki üretim sürecinden satış sürecine kadar bütün süreçlerde operasyon akışınızı oldukça iyi bir şekilde yönetebilirsiniz. Stok durumlarıyla alakalı kıyaslamalarda ve stok durumlarına göre sizlere bilgi akışı sağlar. Gerçek zamanlı stok takibi ve analizi, reçete tanımlarıyla maliyet hesaplamaları yapabilmektedir.

Ayrıca otomatik stok özellikleri ve olağan stok durumlarının takibini kolayca yapabilirsiniz. Fiyatlar, satış yapan firmaların ürün ve malzemelerinin verimliliğini anlık olarak ölçme kapasitesi sayesinde satın alma süreçlerinin tümü kontrol altında tutulabilir.Ayrıca stoklarınızda olan ürünlerin gerçek düşümü Online bir şekilde takip edilebilir. Bunun dışında geçmişe dayalı stok verilerinin hepsi kontrol altında tutulabilmektedir.

Kendinize ait olan üretim adetlerinin hepsini, müşterilerinizin istediği siparişlere göre mamul üretimleri için gerekli olan malzemeleri ve diğer tüm ihtiyaçları planlayabilirsiniz. Üretim çalışmalarını reçetelerin bazında ya da işlenmiş olan tarihler arasında toplu bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Stok yönetim yazılımı stokların tüm düzeylerini, siparişleri, satışları ve bütün teslimatın yönetim süreçlerini düzenlemektedir. Stok yönetim yazılımının en büyük hedefi ise en iyi stok düzeyini korumaktır. Ayrıca yerleşimler arasında taşınmış olan malların izlenmesi, yeni maddelerin eklenmesi, malzemeleri çekmek, sevkiyat ve paketleme ve ambar işlemlerinin yönetilmesi, ürünlerin zarar görmesi ve bozulma durumlarını engellemek ve ürünlerin düzenli bir şekilde stokta olduğundan emin olduğunu sağlamaktadır. Bu yazılım bütün maddeler birer birer sayılması, el ile işleme ve kâğıda dökme işlemlerini otomatik bir hale getirir.

ModPOS Pos Otomasyon Sistemi Neden Tercih Edilir?
ModPOS Pos Otomasyon Sistemi Neden Tercih Edilir?
09 Şubat 2021

Firma sektöründe yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çekmektedir. Yüksek özellikli sistemleri ve her ihtiyaca uygun alt yapı sistemler sayesinde restoran otomasyon sistemleri konusunda büyük bir hizmet sunmaktadır. İş akışı ve iş geliştirme süreçlerinde ve organizasyon yapılarına göre şekillendirilebilen ve eklentiler sayesinde sürdürülebilir özelliklere sahip olup, her düzeyde personel ve kullanıcıların kolay bir biçimde kullanabileceği ara yüzlere sahip yazılımlardır. Sorunsuz ve hızlı, kolay kurulum özelliği, hızlı Entegrasyon ve ücretsiz eğitim sistemleriyle sizlere hizmetlerini kusursuz sunmaktadır.

Kullanım Kolaylığı!

Firmanın ürettiği otomasyon sistemleri bütün restoran işletmelerine uygundur. Ayrıca her yaş gurubundan ve kültürden ve her dil ve ırktan insanlar için hazırlanan ve kolay bir biçimde öğrenilebilen sipariş sistemleridir. ModPOS restoran otomasyon sistemleri, işletmelerinize özel olan tüm ayrıntıların hesaplanmasına yardımcı olur. Doğru olan tüm Modüller ile uyum sağlamaktadır. Ayrıca bireyselleştirilen ara yüzüyle, hazır paket yazılım sistemlerinden farklı bir kaliteye sahiptir.

ModPOS Restoran Otomasyon Sistemleri
ModPOS Restoran Otomasyon Sistemleri
09 Şubat 2021

ModPOS restoran otomasyonlarıyla detaylı raporlara sahip olabilirsiniz. Bu raporların bir kısmı; sizler için hazırladığımız raporlardır. Ayrıca isteklerine ve işlerinizin türüne göre istediğiniz rapor seçenekleri eklenmektedir.

• Kasa raporları

• Satış raporları

• Grafik raporları

• Fiyat değiştirme raporları

• Maliyet raporları

• Kâr ve zarar raporları

• Masa değişim ve bölme raporları

• İade ikram raporları

• Gün sonu raporları

• Grafiksel ürünlerin satış raporları

Yukarıdakiler gibi birçok rapor ve grafiği istediğiniz gün, saat, ay ve yıl şeklinde raporları çıktı olarak alabilirsiniz. Bu raporları kayıt altına alabilir arşivleyebilirsiniz. Ayrıca elde edilen istatistiklerle düşük ve yüksek rakamlara ulaşıp dönemsel incelemeler yapabilirsiniz.

Entegrasyon

Restoran otomasyon sistemleriyle dünya ve ülke genelinde sürekli olarak tercih edilen çok sayıda yazılım, donanım ve uygulamalar ile problemsiz bir biçimde ve uyumlu çalışabilirsiniz. Mikro, Logo, Paraşüt, Yemek sepeti, Getir, Hemen takip, FineDine gibi birçok popüler eklentilerle problemsiz uyumlu olabilir.

Birden Fazla Bayisi Olan Restoranların Yönetimi

ModPOS restoran otomasyon programları ile bütün ölçeklere sahip olan restoran zincirleri ya da Franchise ağı olan restoranları profesyonel bir biçimde kontrol edebilir. Ayrıca merkez ve şubeler arasındaki tanımlama işlemlerini atayıp, yönetme ve görüntüleme sağlanabilir. Bunun dışında bölge yöneticileri ya da işletme müdürleri diledikleri zaman patron Modülüyle sürecin izlenmesi dışında yönetebilirsiniz. Ayrıca müşterilerin iletişimlerinde pozitif destek sağlamaktadır. Daha fazla kazanç olanağı oluşturur. Ayrıca güçlü müşteri ilişkileri ve gerekli durumlarda uzaktan restoran yönetimi ve bütün iş süreçlerinde zaman tasarrufu konusunda avantaj sağlar.

ModPOS Hangi Platformlarda Kullanılabilir?

Bütün platformlarda kullanılabilen ModPOS restoran otomasyon sistemleri;

• Android

• İOS

• Web Tarayıcılar (Chrome)

• Windows

Yukarıdaki platformlarda hizmetleri sunmaktadır. Bu Hizmetleri oldukça kaliteli bir şekilde sunan ModPOS teknolojik gelişmeleri kullanıp yaratıcı fikirleriyle Dijital sistemlerde yenilikler yapmaya ve sektöründe çığır açmaya devam ediyor.

Paket Servis Otomasyonu Nedir? Paket Servis Yazılım Fiyatları
Paket Servis Otomasyonu Nedir? Paket Servis Yazılım Fiyatları
09 Şubat 2021

Paket servis otomasyonu, paket servis siparişlerinin doğru ve eksiksiz bir biçimde kontrol altına alınmasını sağlamak adına geliştiren işlevsel raporlama sistemleridir. Sizlere bu yazıda Paket servis otomasyonu nedir? Paket servis yazılım fiyatları ne kadardır? Konularıyla alakalı bilgiler vereceğiz.

Paket Servis Otomasyonu Nedir?

Sistem üzerinde müşterilerin sipariş vermek adına telefonla araması üzerine müşteri adı, adres, telefon numaraları sistem üzerinde otomatik olarak görünür. Sipariş vermek için arayan müşterilerin bilgileri ekrana bir kez kaydedildiğinde aynı müşteri tekrar aradığında müşteri bilgileri sistemde otomatik olarak görünür.

Müşteriden siparişlerin alınması, sipariş detayları, sipariş saati, ödeme biçimi ve müşterilere ait özel açıklamaların yazılı olduğu çıktılar, yazıcıdan çıkar. Müşterilerin önceki siparişlerden kalan bakiyeler sistemde görünür. Bu sistem sayesinde müşterilerin sipariş bilgileri ve işletmeyi ne sıklıkla tercih ettiği ve verdiği sipariş detayları, yaptığı ödemeler sistemde kayıt altında tutulur. Böylelikle müşterilerinizin sizleri ne kadar tercih ettiğiyle alakalı bir sınıflandırma sistemi kurabilirsiniz. Bu sistemlere paket servis otomasyonu denir. MODPOS paket servisi otomasyon sistemleri tüm CALLER ID cihazlarla Entegrasyonu sorunu yaşamadan çalışmaktadır.

1. Bu sistemler sayesinde müşteri memnuniyetini hat safhaya çıkarırsınız. Düzenli olarak adres ve teslimat bilgisi istemenize gerek yoktur.

2. Yanlışlıkla verilen yemek siparişlerini engelleyebilirsiniz.

3. Motor kuryeleriniz ve müşterileriniz arasında herhangi bir kargaşa yaşamadan rahatlıkla işleri yürütebilirsiniz.

4. Müşterilerin sonraki siparişleri rahatlıkla verebilmesi için tek seferlik siparişinde direk sisteme kaydedilir ve artık müşterilerden adres ve telefon bilgilerini istemek durumunda kalmadan işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

5. Motor kuryelerinizin performans durumunu belirleyebilir ve onların ne kadar hızlı sipariş teslimi yaptığını görebilirsiniz. Ayrıca kurye personellerinin performansını bu uygulamalar sayesinde arttırabilirsiniz.

6. Müşterilerin verdikleri siparişler esnasında özel isteklerini görmemezlik durumu yaşamadan siparişleri eksiksiz bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bu durum müşteri memnuniyetini arttıracaktır.

7. Müşterilerinizin kayıt bilgilerine göre özel kampanyalar hazırlayıp, müşterilerinize küçük jestler yapabilirsiniz. Ayrıca bu kampanyalar kapsamında müşterilerinize Toplu SMS’ler gönderip kampanyalardan yararlanmalarını sağlayabilirsiniz. Bu kampanyalar sayesinde müşterilerinizin sürekli aklında kalacaksınız ve müşterilerin sizleri daha fazla tercih etmesini sağlamış olacaksınız.

8. Yemek sepeti ve getir Entegrasyonuyla birlikte iki farklı işlem yapmaktan kurtulur ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Paket Servis Yazılım Fiyatları Ne Kadar?

Paket servis yazılımı konusunda birçok POS firması hizmet vermektedir. Bu hizmetleri Profesyonel olarak sunan MODPOS uzun yıllardır, gıda, yeme içme ve konuk ağırlama sektörleri için yüksek teknolojiyle üretilmiş dijital cihazlar üretmekte ve yüksek donanımlı yazılımları sizlere sunmaktadır. Yemek sepeti Entegrasyonu, Getir Entegrasyonu, Banabi Entegrasyonu gibi çalışmalar ile oldukça kapsamlı Restoran POS sistemleri konusunda ciddi bir hizmet anlayışı benimsemiştir. Bugünün şartlarında paket servisi yazılımı fiyatları ile alakalı birçok firmanın uyguladığı fiyat politikası farklıdır.

MODPOS sizlere bu çalışmalar ile alakalı bir fiyat sunmadan önce sizlerin beklentilerini ve programda nelerin olması gerektiği konusunda sizlerle bir toplantı gerçekleştirir. Bu yazılımlar ciddi bir çalışma ve iyi bir Entegrasyon süreci gerektirdiği için beklentilerinize ve istediğiniz paket servis yazılımlarına göre fiyatlar değişim göstermektedir. Bu sebeple standart bir fiyat söz konusu değildir. MODPOS yeme içme ve konuk ağırlama sektöründeki işletmelere, özel yazılım sistemleri geliştirip bu alanda sektöründe yeniliği ve teknolojiyi benimseyen bir yapıya sahiptir.

Paket Servis Otomasyonu Yararları Nelerdir?

Paket servis otomasyonları, müşterileriniz ile iyi bir bağ kurmanız açısından oldukça kaliteli sistemlerdir. Müşterilerinizin istediği siparişleri daha pratik bir şekilde vermesine ve sizlerin bu siparişleri daha hızlı ve verimli bir şekilde müşterilerinize ulaşmak için iyi bir köprü vazifesi gören uygulamalardır. Müşterilerinizin ilk siparişlerinde, adisyon programlarının özelliklerinden ötürü bilgileri kaydedilir ve müşterilerinizin sonraki siparişlerinde bilgilerini isteme ya da kaydetme durumlarıyla karşılaşmazsınız. Böylelikle müşterilerinize ve sizlere zaman kaybettirmeden siparişlerin erkenden teslim edilmesi sağlanır.

Paket servis otomasyonları günümüzde misafir ağırlayan bütün işletmelerde tercih edilir. Lokanta, restoran, pastane gibi yerlerde kullanımı yaygın olan ve siparişlerin kolay alınması konusunda yardımcı olan profesyonel tasarlanmış programlardır. Paket servis programlarında günlük yapılan sipariş dokümanlar ve satış analizleri kolaylıkla yapılır. Ayrıca müşterileriniz için eklemek istediğiniz notların kolayca ekleyip, sistem üzerinden istediğiniz bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Paket Servis Programları Nasıl Çalışır?

Bu programların kullanımı oldukça basittir. Kurulacak olan bu sistemler sayesinde müşteri bilgilerine kolayca erişebilirsiniz. Eklemek istediğiniz notları basitçe ekleyebilirsiniz. Paket servis programları günümüzde oldukça fazla yaygın hale gelen ve yeme içme sektörlerindeki bütün işletmelerin yaygın bir şekilde kullandığı programlar haline gelmiştir. Bu sistemlerde siparişler artık kolay verilebilir, müşterilerinizin zamandan tasarruf etmeleri sağlanır. İnsanların internet üzerinden tek tıkla sipariş vermesiyle birçok restoran artık bu sistemlere geçiş yaptı ve adisyon dönemi tarih oldu.

Profesyonel paket servisi programları sayesinde binlerce müşteriye paket servis hizmetlerini sunabilirsiniz. Özellikle sadece paket servis hizmeti veren Pizza restoranlarının en çok tercih ettiği programlardır. Özgün yapıya sahiptir ve CALLER ID çözümleri sayesinde bütün cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca bu uygulamalar yemek sepeti, getir ve banabi Entegrasyonuna uyumludur. Entegrasyon servisleri sayesinde birçok markayla yaptığınız anlaşmadan gelen paket servis müşteri siparişlerini bu sistemler üzerinden kolaylıkla yürütebilir ve siparişleri kontrol altında tutabilirsiniz.

İşletmenizi Kontrol Altında Tutmanızı Sağlayıp Yönetimi Kolaylaştırın!

Online sipariş süreçlerinde, işletmenizin kendi internet sitesi üzerinden mobil uygulamalar ile Online paket servis siparişlerini alıp müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Mutfak üretimi, muhasebe ve stok takibi gibi konuları kontrol altında tutmanızı sağlar. Ayrıca program ile uyumlu çalışabilen üretim, cari, stok, hesap, personel takibi, kasa kontrolünü elinizde tutarak profesyonel duruşunuzu ortaya koyun. Birçok özelliği içerisinde barındıran bu sistemler uzaktan kurye izleme sistemleri sayesinde motor kuryelerin kusursuz bir şekilde sipariş dağıtımı yapmasını sağlayıp, kurye personellerinizin profesyonel bir şekilde çalışmasını sağlayıp, performanslarını ölçebilirsiniz.

Kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde uzun süreli ekrana bakma durumlarında sizleri rahatsız etmez ve uzun süre ekrana bakan çalışanlarınızın gözlerini yormayacak bir tasarıma sahiptir. Ayrıca bu sistemler üzerinden konum kaydedebilir, ileri tarihe dayalı sipariş kaydı oluşturabilir, çizelge ve güzergâh atama durumlarını belirleyebilir, sipariş kopyalama işlemleri, eklentiler gibi birçok işinizi kolaylaştıran özellikleri içinde barındıran bu sistemler sayesinde müşteri memnuniyeti ve operasyon süreçleriniz konusunda zamanda büyük bir tasarruf sağlayacaksınız.

Dokunmatik kullanımı sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde servis kaydı oluşturup müşterilerinize siparişleri anlık olarak gönderebilirsiniz. Gerçek zamanlı stok takibi yaparak stoklarınızın seviyesini kontrol altında tutup üretiminizi kolay bir şekilde oluşturursunuz. Gelişmiş raporlar ve analiz işlemleri sayesinde işletmenin günlük olarak yaptığı tüm işlemler hakkında detaylı bir rapor alabilir ve işletmenizin gerçek satış rakamlarını en ince detayına kadar görebilirsiniz.

Zaman ayarlı Promosyonlar yaparak müşterilerinize belirli zamanlarda sürpriz indirimler ve küçük hediyeler sunabilirsiniz. Bu Promosyonları kaydedip belirli dönemlerde kullanabilirsiniz. Bu Hizmetleri sizlere kaliteli bir şekilde sunan MODPOS paket servis otomasyonu sistemlerini tercih ederek işletmelerinizin kalitesini ve satışlarını arttırabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Pos Sistemi Nedir? Modpos Restoran Pos Sistemi Nasıl Kullanılır?
Pos Sistemi Nedir? Modpos Restoran Pos Sistemi Nasıl Kullanılır?
09 Şubat 2021

POS sistemi, Kafeterya, restoran ve bar işletmelerinin kullandığı, verilen bütün hizmetlerin sistematik bir biçimde standart ve pratik olmasını sağlayan restoran programlarıdır. Bu programlar gıda ve hizmet sektörünün en önemli parametrelerinden biridir. Sizlere bu yazıda Pos nedir? Pos sistemi nasıl çalışır? Pos sistemi nasıl temin edilir? Konuları ile ilgili bilgiler sunacak ve sizlere garson sistemleriyle alakalı bilgileri bu yazıda sunacağız.

POS Sistemi Nedir?

Sizlere öncelikli olarak POS kelimesinin nasıl türediğinden bahsedip, merakınızı giderelim. Pos İngilizce dilinde ‘’ Point Of Sales ‘’ cümlesinin kısaltılmış halidir. Türkçe dilinde ise bu sistemlere Pos sistemleri diyoruz. POS çözümler, pos programları, adisyon programları, kafeterya ve bar otomasyonu, restoran sipariş programları, lokanta, restoran ve adisyon sistemleri olarak nitelendiriyoruz.

Pos sistemleri genellikle Restoran, Kafe, bar sektörlerinde tercih edilmektedir. Pos işletmelere gelmiş olan misafirlerin siparişini doğru ve düzgün bir şekilde alan ve herhangi bir gecikme yaşanmadan, mutfağa ileten servislerin eksiksiz ve açıklayıcı bir adisyonla müşteriden ödemelerin tahsil edilmesi hedefiyle tercih edilen sistemlerin ta kendisidir. Bu sistemlerin işletme ve kuruluşlara en önemli yararlarını aşağıda sizler için sıraladık;

Müşteri Memnuniyetini Artırır

Kafe, bar ve restoranlar gibi mekânlarda müşteriler beklemeyi sevmedikleri için kaliteli ve iyi bir organizasyonla hazırlanan servisler ile mükemmel bir hizmet görmeyi isterler. Bu sebepten ötürü kafe, bar ve restoran işletmelerinin müşterilerin siparişlerinin doğru alınması, standart servis hızıyla servis etmesi ve ödeme durumlarını açıklayan, birim olarak yazılan adisyonlar ile gerçekleştirmesi müşteri memnuniyetini arttırmaktadır.

Mekânlarda Standart Yakalamak İçin Önemlidir!

Restoran ya da Kafenizden önceden hizmet alan bir müşteri sizin mekânınıza tekrar geldiğinde kötü bir duruma yaşamak istemez. Manuel olarak faaliyet gösteren herhangi bir restoranda, her garsonunun aynı hızlı ve kaliteyle hizmet vermesi ya da kasiyerler her müşteriye aynı şekilde hizmetler sunması mümkün değildir. Fakat bir restoran otomasyon sistemi sayesinde ekran, personelleri yönlendirip, doğru çalışmalarına destek olur. Böylelikle müşteriler işletmeyi her ziyaret ettiğinde aynı standart hizmetlerden yararlanır ve herhangi bir kötü sürpriz ile karşılaşmaz.

İşlerin ve Operasyon Takibini Kolaylaştırır!

Bu sistemler birçok donanımla uyumlu olabilen ya da destekleyen sistemler ile fazla verim yaratabilir. Örnek olarak restoranınızdaki ürünlerin tartılarak satılması barkod ya da terazi okuyucu ile uyumlu çalışır. Bunun dışında stok takibi işlemleri için Pos sistemlerine tanımlanmış olan herhangi bir yazılım ile stok, maliyet ve kâr takibi yapılabilir.

Garson ve kasiyerlerin hesap açıp, mutfak bölümüne sipariş geçmesi, hızlı, eksiksiz ve doğru biçimde göndermesini sağlar ve bu sistemin sayesinde işletmelerin kontrol altına alınması sağlanır. Kasiyer ya da garson bu sistemlere girdiği hiçbir sipariş silemez ve silinmemesiyle bu sistemler her türlü bilinçli ya da bilinçsiz oluşan olumsuzluklara engel olur.

POS sistemlerin Avantajları

• Uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

• Ekstra donanım gerektirmez ve uzun ömürlü tasarım sağlar.

• Enerji tüketimi daha az olur

• Virüsler gibi dış etkenlerden korunurlar.

• Güvenlik zafiyetlerine karşı profesyonel tedbirler alır ve kontrol sistemi vardır.

• Alt yapı problemlerine karşı güçlüdür.

ModPOS

Modpos tarafından geliştirilip ülkemizdeki pazarda sergilenen ürünler sayesinde daha kârlı bir işletmeye sahip olabilirsiniz. ModPOS yeni bulut Pos sistemi ile maliyeti azaltıp, ciro ve satış bilgilerini doğru zamanda raporlayabilir, gün içerisinde satış yaptığınız ürünlerin takibini yapabilirsiniz. ModPOS’un geliştirmiş olduğu bu ürünleri yüksek yazılımlarla tasarlanmıştır ve bütün veri ve bilgiler güvenli sunucular içinde güvenle saklanır.

Bulut Sistem Avantajları Nelerdir?

Birçok konuda sizlere fayda sağlayan bulut sistemin avantajları aşağıda verilmiştir;

• Düşük bütçeli yatırım maliyeti ve alt yapı masrafı

• Zincir ve bireysel büyüklüğe sahip olan işletmelere uygun POS sistemleri

• Gelişimini sürekli olarak güncelleyebilen ve ekstra maliyet oluşturmayan POS yazılım sistemi

• Restoran sektörü için geliştirilen özel Android Pos sistemleri

• Kolay kullanım ve kolay kurulum imkânı

• Anlık rapor sunma ve bulut tabanlı merkezi yönetim sistemi

• Çoklu seçenekleri

• Çevrimdışı çalışma özellikleri

• Arka ofis programlarıyla uyumlu çalışma özelliği

ModPOS Restoran Pos Sistemi Nasıl Kullanılır?

İşletmelerinizin verimli çalışma sistemini düzenlemek ve arttırmak adına güçlü bir tasarıma sahip olan bulut tabanlı sistem ile kullanıcı dostlu olan bir ara yüze sahip Pos sistemleridir. Kendini güncelleme özelliğiyle tüm pos sistemlerinde güncel sisteme sahip olan en iyi pos yazılımlarından biridir. ModPOS sistemleri işletmelerin kusursuz bir yönetim şekliyle operasyonlarını yönetmesi ve bu sistemlerden maksimum verimi almasını sağlayan bir yapıya ModPOS restoran pos sistemleri, Entegrasyon ve araçların hepsini bir arada sunan bir yapıya sahiptir.

Uzun Ömürlü POS Sistemi

Bugünün şartlarında restoranların sadece bir pos terminalinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu biliyoruz. ModPOS Online sipariş teslimat Entegrasyonu, stok ve maliyet hesaplama gibi birçok konuda geniş yelpazeli özellikleriyle restoran camiasına benzersiz kurumsal hizmetler sunmaktadır. Çevrimdışı alt yapısına sahip olan bu cihazlar internet, wi-fi gibi durumlara ihtiyaç duymadan çalışırlar. Bütün malzeme ve ürünlerin birim fiyat ve adetlerini doğru maliyetleriyle basit bir şekilde hesaplama hizmeti sunar. Fiyatları otomatik olarak ayarladıktan sonra fiyat eklemeniz durumunda işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Restoranlara özel olarak tasarlanmış olan ve sürekli olarak büyüyen, ihtiyaç dâhilindeki Entegrasyon sistemleriyle donatılmış olan ModPOS sistemleri işletmelere değer katmaya devam ediyor.

Masa yönetimi konusunda oldukça başarılı olan bu sistem, müşterilerin sayısı, yemek yeme zamanlarını ve ortalama hesaplarını izleme özelliğine sahiptir. Kolayca hesap bölme ve birleştirme olaylarından sıkılmış gibi görünüyor olabilirsiniz. ModPOS sistemleri sayesinde artık hesapları kolayca bölüp birleştirebileceksiniz. Bar adisyonları seçenekleriyle de kolayca işletmelerinizde bu uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Raporlama ve analiz konusunda oldukça başarılır çalışma sistemine sahiptir. Ayrıca önemli raporlama ve müşteri analizlerini kolayca yapabilen bu sistem sayesinde verilerinizi gözden kaçırmadan, yiyecek, stok maliyetlerini gerçek zamanlı raporlamalar ile çözebileceksiniz. Stok sistemlerinde sahip olduğu özelliklerden biri toplu siparişlerde indirim kampanyaları oluşturma özelliğidir. Yiyecek ve maliyet konusunda analiz işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca geçmiş satın alma işlemlerine detaylı fiyat incelemelerine göz atabilirsiniz. Bordro raporlarına istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Ayrıca mesai kartı yazılımlarıyla alakalı detaylı analiz yapma özelliği mevcuttur.

Yönetim kontrolü konusunda oldukça başarılıdır. Yöneticilerin gerçek zamanlı istatistikler dışında personel verilerine kadar izleme özelliği bulunur. Ayrıca ekip üyelerinin her birinin pozisyonlarına göre özel izinlerin atanabileceği kurumsal ve bireysel bildirimler gönderilebilecek bulut tabanlı bir komut merkezi özelliğine sahiptir. Özel yönetici rollerini atayabilir ve izinler oluşturabilirsiniz. Puantör uygulamaları sayesinde çalışma saatlerini izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Özel mesaj sistemleri sayesinde otomatik bildirimler oluşturabilirsiniz.

Online sipariş ve restoran içi son teknoloji pos sistemlerinden, bütün Entegrasyon sistemleri fırsatlarından yararlanabilirsiniz. ModPOS sizlere bulut tabanlı alt yapıları sayesinde birçok yeni araçları ve Entegrasyonları aylık olarak güncellemektedir. Bütün diller ve para birimlerinde kullanılabilecek teknolojiye sahip sistemler ile hizmet eder. Ayrıca zaman, mekân ve cihaz ayırt etmeden bağlanma özelliği sunmaktadır. Eksiksiz çözümler sunan bu sisteme sahip olmak için ModPOS ile iletişime geçin.

Restoran Otomasyon Sistemi Modülleri
Restoran Otomasyon Sistemi Modülleri
09 Şubat 2021

Restoran Otomasyon Sistemi Modülleri işletmelerin yaptıkları bütün işlemlerin hızlı ve müşteri memnuniyetine uygun bir şekilde yürütülmesine katkı sağlayan sistemlerdir. Bütün sektörleri kapsayan, uyumlu çalışabilen ve çözüm odaklı bir biçimde faaliyetlerde bulunan, konu başlıklarının ayrı ayrı denetimini sağlayan bu sistemler, günümüzde restoran ve diğer tüm yeme içme sektörleri için hayati bir önem taşır ve olmazsa olmazdır.

Kafeterya, restoran, bar, otel, Fast Food restoranlar, pastaneler, markerler gibi bütün sektörlerde aktif bir biçimde tercih edilen ve yavaşça adisyon seçeneğinin bittiği ve geleceğe uyumlu olan işletmeler rekabetin arttığı bugünlerde bütün hizmet sektörlerinin Restoran otomasyon sistem Modülleri konusunda çalışmalar yapması ve bu sistemleri kullanması gerekiyor.

Hızlı Servis Sistemleri İle Müşteri Memnuniyetini Sağlayın!

Hızlı sipariş sistemleri, günümüzde dünyanın birçok yerinde tek tuşla sayesinde anlık olarak asaların izlenmesini sağlamak, bütün fatura ve gider, gelir istatistiklerinin takibini yapmak, stok takibi ve bütün Modüllerin raporlama sunmaları, otomasyon sistemlerinin daha çok tercih edilmesini sağlamıştır. Bu programlar sayesinde masaların takibi, sipariş yönetimleri, hesap tahsilat yönetimi dâhil birçok işletmenin ihtiyaç duyduğu her konuyu ve daha fazla konuda hizmet sağlayan sistemlerdir.

Personellerin Performansını Arttıran Restoran Sistemleri

Günümüzde işletmelerin yoğun bir şekilde verdikleri hizmetlerden biri de paket servistir. Restoran otomasyon sistemlerinin ya da restoran adisyon sistemlerinin ihtiyaçtan ziyade zorunlu olmasını tetikler. Klasik adisyon kâğıtların üzerinde, hesap karışıklıklarına, oluşan kaçaklara olanak sağlayan, zaman kaybına yol açan bu yöntemlere göre Restoran otomasyon sistemleri işletmelerin performanslarını müşteri memnuniyetini, servis personelleri ve çalışan ekiplerin Motivasyonunu arttıran yazılım faaliyetleridir.

Restoran otomasyon sistemleri, bütün işletmelerde operasyon süreçlerini profesyonel bir biçimde yönetmektedir. Sipariş süreler, hizmet süresi, stok takibi ve tedarik yönetimlerinde bütün sürelerin en az seviyeye inmesini sağlayıp işlerinizi basitleştirir. Böylelikle masa devirleri hızlanıp, adisyon hataları son bulur. Müşterilerin ödeme hataları biter ve işletme sahiplerinin kâr Marjı yükselir. Makul sayıda personel ile yüksek seviyede müşteri memnuniyeti sağlanmış olur.

Teknolojik gelişmelerde oldukça etkili olan ModPOS restoran otomasyon sistemleri Modülleri konusunda birçok hizmeti sizlere sunmaktadır. ModPOS tarafından sunulan hizmetlerde bu programlar farklı isimlerde dile getirilebilir. Bunlar;

• Restoran Yazılım Programları

• Restoran Pos Sistemleri

• Restoran Adisyon Sistemleri

• Restoran Otomasyon Programları

• Restoran Otomasyon Sistemleri

• Restoran Otomasyon Yazılımları

Restoran Otomasyon Sistemlerinin Sipariş Yönetimine Yararları Nelerdir?
Restoran Otomasyon Sistemlerinin Sipariş Yönetimine Yararları Nelerdir?
09 Şubat 2021

Bu sistemler bütün gıda işletmelerinin yapılarına kolaylıkla uyum sağlar ve iş güncünden ve zamandan tasarruf sağlayıp kazancınızı artırmaktadır. Restoran otomasyon sistemleri siparişlerin yönetilmesi konusunda ihtiyaçların detaylı bir biçimde karşılanmasını sağlıyor.

Hizmet kalitesini arttıran ve sorunsuz bir biçimde siparişlerin oluşturulmasına ve yönetilmesine katkı sağlamaktadır. Ayrıca iş yükünü hafifletip kaliteli ve hızlı bir biçimde iş akışı sağlar. Şahıslara yönelik bireysel hataların ortadan kalkmasını sağlayıp, misafirlerin daha iyi ağırlanması konusunda çözüm sunmaktadır.

ModPOS Sistemlerinin İşletmelerinize Sunduğu Katkılar

Kolay kullanım sayesinde kullanıcı dostu olan ve gelişmiş ara yüzü tasarımı sayesinde ekrana dokunup basit bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Basit masa takibiyle işletmelerinizin kat planlarına göre masaların takibini kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Ayrıca masa birleştirme ve değiştirme ya da masalardaki ürünlerin iptali gibi birçok işlemi hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı yönetimi sayesinde müşterilerin telefonlarıyla siparişlerini ve irtibat bilgilerini basit bir biçimde kaydedebilirsiniz.

Restoran Pos Sistemlerinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?
Restoran Pos Sistemlerinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?
09 Şubat 2021

ModPOS restoran pos sistemi, gerekli olan bütün özellikleri sizlere sunarak en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Bu özellikler sayesinde işletmeleriniz müşteri memnuniyetini sağlar ve personellerinizin omuzlarından büyük bir yük kalkmış olur.

Müşteri Ekranı

Müşteri ekranı sayesinde kolayca tahsilat yapılabilir. Hesap Ekstrelerini paylaşabilir ve mutabakat yapılabilir. Yapılan Online resmi işlemlerin öncesinde onay alabilirsiniz. Ayrıca ödeme anımsatmaları rahatlıkla yapılabilmektedir.

Grafik Ürün Raporları

Grafik ürünlerin satış raporlarıyla verilerin grafik şablonlarla ölçümler, kategorik olarak ürünler bazında ve reçete bazında izlenebilir. Ayrıca günün belirli saatlerinde ürün gruplarında hangi menülerin alındığı ve en çok hangi ürünlerin tercih edildiği ya da en az hangi ürünlerin seçildiği, hangi ürünlerin satılmadığı grafik raporlama Modülleri üzerinden görüntülenebilir.

Paket Servis Modülleri

Kaydı olan müşterilerin sipariş geçmişleri ve tüm bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Günlük olarak satış raporlarına ulaşıp, satışları filtreleyip, dönemsel satış raporlarını rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Paket servis takibi Modülü sayesinde, kafe, restoran fast food, lokantalarda masa servisi ve paket servis Modüllerinden elde edilen gelir kalemlerini ModPOS paket servis Modülüyle birer birer değerlendirmeye alıp paket servislerinizin verimliliğini ölçebilirsiniz.

Grafiksel Gün Sonu Raporları

Grafiksel gün sonu raporlarıyla sayısal olan değerlerin çıktısı alınarak, gün sonu işlemlerini tamamlayıp ulaşılan grafiksel bilgilerin yer aldığı ekrandır. Raporlama ekran sayesinde gün sonunda oluşan değerli daha uygun bir şekilde ve daha veriye dayanan değerlerin tamamlanmış olduğu ve bütünleştiği şekillerde görebilirsiniz. Yüzdelik hesaplamalar sonucu çıkan oranlara bakabildiğiniz gün sonu raporlarının yanında bir de grafiksel açılarla bakıp, durum değerlendirmesi yapılabilir.

Yemek Sepeti Entegrasyonu

Yemek sepeti Entegrasyonuyla birlikte gelmiş olan siparişler, onay sonrasında otomatik işlemle birlikte restoran yazılımına eklenmektedir. Ayrıca gelen siparişlerin çıktısı restoranların istenen bölümüne kolaylıkla iletilebilir. Raporlar sekmesi, yemek sepeti üzerinden kâr onarını ya da zarar var ise bu durumu detaylı bir şekilde sunmaktadır. Yemek sepeti üzerinden gelen siparişlerin takipleri kolaylıkla yapılabilir ve kuryelerin takibini sağlayabilirsiniz.

Grafiksel Raporlar

Günün belirli saatlerinde yoğun ve yoğun olmayan zamanların görülmesini sağlayan rapor modüldür. Ayrıca saat bazında sizlere birçok detay sunar ve ayrıca bu grafiksel veriler sayesinde, paket servis siparişlerinin yoğunluğunu da bu sistemlerle ölçmek mümkündür. Veriler istediğiniz zaman diliminde veri tabanına uygun bir biçimde saatlik olarak sizlere sunulmaktadır.

Fiyat Değiştirme Raporları

Fiyat değiştirme raporlarının ekranından, stoklarda bulunan fiyatlarda herhangi bir değişim söz konusu ise raporlama sistemleriyle bütün değişiklikleri görebilirsiniz. Raporlama bölümüne filtre uygulayabilir ve personeller tanımlıysa, personellerin hangi stoklar ile alakalı fiyat değişikliği yaptığını görebilmeniz mümkündür. Bu durum sizlere sizin kontrolünüz dışında yapılmış değişikliklerin detaylı listesinden her an haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Pos Terazi Sistemleri

Pos Terazi uyumluluğundan dolayı borçlular ve toptancıların hesap takipleri sağlanmış olur. Pos terazilerden, aylık, haftalık ve yıllık olarak raporlar alabilirsiniz. Böylelikle hem kâr hem de zarar analizlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bütün işlemleri ModPOS terazi sistemleri sayesinde kolay bir şekilde yapılabilir.

Terazi Entegrasyonu İşlemleri

İşletmelerin gram, kilo hesaplarıyla müşterilere ulaştırdığı ürün gruplarının birim fiyatları üzerinden değil, gramaj üzerinden hesaplayan terazilerin otomasyon sistemleriyle yapılan Entegrasyon çalışmalarıdır.

Stok Takip Sistemleri

Stok takip sistemleri işletmelerin maliyetlerini en düşük seviyeye indiren yönetme biçimleridir. İşletmelerin depolara giren ürünleri ve ürünlerin nerelerden geldiğini işletmelerin hangi bölümlerine girip raporlandığını görebilirsiniz. Ayrıca stok takip sistemleri sayesinde depolarınızı takip etmeniz mümkündür. Bütün raporları hızlı bir biçimde Word, excel, pdf, txt dosyalarıyla kayıt altına alabilir ve raporları mail sistemi üzerinden gönderebilirsiniz.

Masa Bölme Değiştirme İşlemlerinin Raporları

Servis personelin almış olduğu siparişleri kapatmaması, farklı masaların siparişlerini, kapatılmayan masalara aktarma durumu ya da mevcut olan siparişleri bölmesiyle gün sonunda kahve ve çay gibi takip edilmesi kolay olmayan ürünlerin alınan hesapların kasaya girişi yapılmadan, iyi niyetli olmayan servis personellerinin ceplerinde kalması durumudur. Bu sebepten ötürü, MODPOS restoran otomasyon sistemler, her bir servis personelinin gün içerisinde bütün adımları raporlamasına, kaç defa masanın değiştiği, kaç kez sipariş bölme işlemlerinin yapıldığı işletme sahiplerine bu raporların olduğu ekran ile teslim edilmektedir.

Personel Maaşlarının Takip Sistemleri

Personel maaş takip sistemler, servis ve mutfak personellerinin ve vale hizmeti sağlayan personellerin ve bütün işletme kadrosunun giriş çıkışlarını tutmaktadır. Böylelikle ay sonunda ya da haftalık ödemelerin yapıldığı işletmeler hafta sonunda personel maaş hesaplaması, tahminlerden daha kolay şekilde gerçekleşir. Bahsedilen raporlama sitemlerinden avans, prim gibi ek ödemelerinde görülmesini sistem üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Tedarikçi Borçlarının Takip Yönetimi

Tedarikçi Takip raporu sayesinde bütün alımlar ve ödemelerin performanslarını izleyip takibe alabilirsiniz. Ayrıca restoran otomasyon programları MODPOS rapor menüleri üzerinden en çok ziyaret ettiğiniz ve rapor olarak tedarikçi borcunun takip raporları, bütün içerideki faturalarında izlenmesini sağlayan sayfadır.

Kâr ve Zarar Raporları

İşletmenin performansını ölçmek açısından oldukça detaylı bir rapor seçeneğidir. Vergilerin temeli için oldukça gereklidir ve kılavuz niteliği taşır. Eğer ortaklı bir işletmeye sahipseniz, kâr dağılımı konusunda oldukça kaliteli bir işlem gerçekleştirir. İşletmelerin büyümesi ya da hacmini kaybetmesi gibi kararların alınmasında kritik bir rol oynar ve sizlere işletmeniz konusunda bütün gerçekleri olduğu gibi gösterir. Gelir tablosunun düzenlenmesi konusunda oldukça belirleyici bir role sahiptir. Bu yüzden MODPOS sayesinde işletmelerinizin bütün gerçek rakamlarını öğrenebilirsiniz. Güncel ödenek miktarlarının işletmenin nereye ne kadar harcama yapıldığı ve detaylı raporlama sistemleri bu sistem sayesinde belirlenir.

Borçlu Hesaplarının Takip Sistemleri

İşletmelerinizi ziyaret eden misafirlerin ödeme anında, bazı durumlarda kart limitleri yetersiz kalabilir, bazı durumlarda parası çıkışmayabilir, bazen hatırlı müşteri olan bu kişilerin ödemeleri daha sonra alınabilir. Bunların hiçbiri olmayabilir de, kurumsal olarak anlaşmalı olduğunuz müşterilere aylık olarak hizmetler sağlayabilirsiniz. İş yerlerinin verdiği siparişleri gönderip, ödemeleri aylık olarak planlayabilirsiniz.

Bazı durumlarda yemek sepeti kullanan işletmeler, sistem üzerinde kalan ve ay sonunda alacakları bakiyeyi takip etmek isteyebilir. Bütün bu kanalların tek sayfa üzerinden görülmesi mümkündür. Borçlu hesaplar takip sistemleri raporlar menüsü üzerinden borçlu hesapları görüp takibe alabilirsiniz.

İade ve İkram Raporları

Bütün İşletmelerde düzenli olarak gelen birçok müşteriye yemek yedikten sonra bazı durumlarda kahve ve çay ikram edilebilmektedir. Bazı zamanlarda tatlı parası alınmamaktadır. Bazen de çocukların yediği yemekler ikram edilmektedir. Bunun gibi durumlar gün içerisinde defalarca olunca ve aylık olarak bir hesaplama yapılınca, sayılar ve stok seviyeleri maliyetleri doğrudan etkilediği için mutlaka kontrol altında tutulup, raporlanması gerekir.

Bu yüzden ikramların düzenli olarak raporlanması gerekir. Ayrıca ikram raporu ModPOS restoran sistemlerinin en çok kullanım tercihi yapılması gereken ekranlardan biridir. İkram raporları kadar iade raporları da gereksinim duyacağınız rapor tiplerindendir. Müşterilerin vermiş olduğu siparişleri beğenmemesi ve değişim talep etmesi gibi iadeler istenebilir. Bu tarz durumların ve bu gibi iadelerin de mutlak suretle MODPOS sistemine girilmesi ve raporlanması gerekir. İşletmelerin gün, hafta ve ay sonunda isterse yıllık olarak iade maliyetlerinde ya da ikram maliyetlerinde görülmesi kâr ve yazar ilişkileri ciddi olarak önem arz eder.

Kasa Raporları

Gelir, gider ve devir toplamının ve bugünkü kasa toplamı görülebilir ve bütün yapılan nakit hareketlerin otomatik bir şekilde kasayla ilişkilendirilir ve gün sonunda bu bölümden takip edilerek kontrolü yapılabilir. Ayrıca bu işlemler işletmelerin günlük olarak yaptıkları en önemli faaliyettir. Giren ve çıkan nakit akışının özet ekranlarıdır. Restoran otomasyon sistemlerinden olan MODPOS kasa rapor eklentileriyle bütün işletmelerin günlük olarak akışlarını doğru ve eksiksiz bir biçimde sizlere sunmaktadır.

Departman Bazlı Ürün Satış Raporları

ModPOS restoran otomasyon sistemleriyle Departman Bazlı ürün satış raporları çekip sizlere her kategori için satışlarınızı raporlayıp, Bu sistemler işletmelerinizin hangi satış kanallarıyla kazanç sağladığını ve kâr oranının ne kadar olduğu ve hangi satış kanallarının sizler için kârlı olduğunu gösterir.

Personel Satış Raporları

Bu ekranlarla işletme sahipleri ya da işletme müdürleri istediği zaman diliminde istedikleri servis personellerinin gün, hafta, aylık olarak kategorik bir şekilde satış raporlarını görebilir. Personellerin ne kadar satış yaptığını gösteren bu sistemler sayesinde personellerinizin performansı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Drive Yedekleme İşlemleri

İşletmeye ait olan bütün bilgilerin, Google hesabınız sayesinde her gün düzenli olarak depolanır ve veri tabanına gizlenir. Böylelikle bilgileriniz gün gün arşivlenip güvene alınır. Google Drive yedekleme işlemleri bilgilerinizi günlük olarak sizlere ait olan bir Google hesabına veri olarak yedekleyip güvene alır. Bu bilgilerin arşivlenip yedeklenmesi MODPOS alt yapı güvencesiyle sağlanır.

Stok Alım Raporları

Kritik stok seviyesi, alış fiyatı, sipariş yönetimi gibi önemli konularda sizlere oldukça yardımcı olur. Stok Alım raporlarıyla hesapların düzenli bir şekilde yapılmasını sağlayıp, satışlara yön verebileceksiniz. Ayrıca stok raporlarını ürünler bazında yapabilecek ve reçeteyi detaylı inceleyebileceksiniz. Böylelikle tedarikçilerin maliyetlerini düşürme konularından kendinizi muhafaza edebilirsiniz.

Gelir Gider Takip Sistemleri

Gelir ve giderler, maaş ve avanslar, banka evrakları ya da cari hesap evrakları, banka ve kasa hareketleri gibi birçok konuya hâkim olan ve sizlerin haberi dışında kasaya giren ve çıkanı başkasının kontrol edemeyeceği şekilde oluşturulan sistemdir.

Ürün Satış Raporları

İşletme yetkililerinin yaptığı cironun ürün ve satış olarak ulaştıkları raporlama sistemleridir. Ayrıca standart ürün satış raporlarına ek olarak adet bazında birer birer ürünlerin satış miktarları ve ürün satış oranlarını yüzdesel olarak gösteren raporlardır. ModPOS restoran otomasyon sistemleri, ürün satış raporları ekranında, adisyon üzerinden satılmış olan ürünlerin birim/fiyat ve total miktarı biçimde rapor alınmasını sağlar. Bazen misafirlere ikram edilmiş, ikram gideri içinde yalnızca İkram seçeneklerini listeleyebileceğiniz seçenekler üzerinden ikram raporlarını görüntüleyebilirsiniz.

Gün Sonu Raporları

Bu raporları işletmelerin gün içerisindeki bütün işlemleri detaylı olarak aldığı raporlardır. Fakat işletmeler tarafından gün sonu alınmaması durumunda işletmeler sonraki gün kasalardan satış gerçekleştiremezler. Bu yüzden işletme yetkililerinin gün sonu raporu alması gerekir. MODPOS restoran sistemleri sayesinde her gün yapılan işlemleri pos üzerinden gün sonu raporları olarak alıp işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle iş akışları aksamaz ve süreçleriniz aynı şekilde devam edebilir.

Mobil Uygulamalarla Sipariş Takip Ekranı

Ürünlere erişim sağlamak, menüden istenen ürünün seçilmesi gibi gelişmiş olan yönetim paneliyle sipariş takibinin yapıldığı ekran kullanım kolaylığı bakımından oldukça iyi tasarlanmıştır. Böylelikle siparişlerin giriş ve çıkışlarının yapılması, iptal edilmesi gibi değişiklikleri bu ekran sayesinde kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Maliyet Raporları

Personeller, genel harcamalar, stok maliyetleri, operasyon harcamaları gibi birçok konu başlığını sizlere detaylı bir şekilde sunmaktadır. Maliyet raporları sayesinde sizlere, ürün maliyetlerini hesaplama da, ürünlerin reçetelerinin ne kadar mal geldiğini ve kâr oranlarını hesaplayabilen raporlardır. Doğru bir maliyet hesabı yapabilirsiniz. Ayrıca almış olduğunuz ürünlerinizin reçete üzerinden birleşmesi ve ürünlerin yapımında harcanmış olan servis süreleri ve zaman maliyetleriyle birlikte detaylı hesaplamalar elde edilebilir.

Patron Modülü

İşletme sahiplerinin mobil cihazlar üzerinden istedikleri konumdan tek bir tıklama sistemi sayesinde yönetici paneline erişip, işletmenin bütün yönetim sistemine bağlandığı sistemdir. Böylelikle işletme sahipleri, işletmeyi uzaktan takip etme, izleme, müdahale etme ve yönetme şansına sahip olur. Bu Modül restoran sistemlerinde gerekli olan sistemlerden biridir ve sistemin en önemli parçası olarak görülür.

Mutfak Ekranıyla Sipariş Takibi

Müşterilerin işletmeye girdikleri anda servis personelinin siparişi alması ve anlık olarak bu siparişler mutfak ekranına yansır. Böylelikle mutfak personelleri siparişleri hatasız bir şekilde hazırlar. Fakat müşteriler siparişlerde değişim isterlerse kasiyerin bu işlemleri yapması ve mutfak ekranına yansıtmasıyla süreç hatasız bir şekilde başlar.

Logo Entegrasyonu

İşletme hesaplarının sağlıklı kalmasını sağlar. Ayrıca stok, fatura tahsilatı gibi farklı kategorilerin tek çatı altında toplanmasını sağlamaktadır.

Kurye Takip Sistemi

Kurye takip programı sayesinde işletmelerin müşterilerle iyi bir ilişki kurması içten bile değildir. Ayrıca bu sistemler sayesinde kuryeler takip edilebilir ve siparişlerin gecikme durumları ortadan kalkar. Bu sistem sayesinde kuryelerinizi daha iyi organize edebilirsiniz.

Mobil Sipariş Entegrasyonu

Android ve IOS sistemlerine uyumlu olan uygulamalarımızla el terminallerinden alınan performansın üzerinde olan bir seviyeye çıkabilirsiniz. Menü ve alt menülere hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde dijital cihaz maliyeti azalacak.

Restoran POS Yazılımı Avantajları Nelerdir?
Restoran POS Yazılımı Avantajları Nelerdir?
09 Şubat 2021

Restoran Pos Sistemlerinin içerisinde bulunması gereken birçok temel özellik mevcuttur. Restoran pos sistemleri günümüzde bütün hacimlere sahip, restoran, kafe, bar, paket servis restoranları, fast food, pastane, sosyal tesis ve kantin gibi işletmelerin günümüzde kullanma zorunluluğu olan yazılım programlarıdır.

Restoran Pos Yazılımı Neden Tercih Edilmeli ve Avantajları Nelerdir?

Restoran POS yazılımı, Adisyon kaçak ve kayıplarını engeller, maliyetin basit bir biçimde hesaplanmasına yardım eder, kaçak ve kayıp takiplerini detaylı yapar, Zincir şubeli yönetimleri destekler. Ayrıca şubeler arasında sipariş olanağı yaratır. Paket servis hizmetleri sunar. İşletmelerin, bütün süreçlerini eksiksiz bir biçimde sürdürerek müşteri memnuniyetine olanak sağlar. Restoran otomasyon sistemlerini kullanan işletmeler akıllı satış yöntemini kullanmış olur ve dünyanın birçok noktasından sistemlerini görüp yönetebilir.

Bulut sistemleri sayesinde mobil dünyaya geçiş sağlayıp, Restoran Otomasyon sistemleriyle, uçtan uca yönetilen süreçleri tek bir elde toplar ve depolar. Yapay zekâ sayesinde işletmelerin kâr Marjı yükselir ve müşteri memnuniyeti konusunda işletmeler zirveye ulaşır. Böylelikle daha çok kazanan ve zarar etmeyen işletmeler çoğalmış olur.

Restoran Pos Sistemlerinin Temel Özellikleri

Misafir ağırlayan bütün işletmeler genellikle daha fazla kazanç sağlamak adına iyi bir hizmet verme durumundadırlar. Böylelikle işletmelere kontrollü bir iş akışı kazandırmak son derece önemlidir. Kontrollü iş akışından dolayı geliştirilen restoran otomasyon sistemleriyle çalışmak isterler. Böyle durumlarda temel özelliklerinden ötürü öne çıkmış birkaç tane başlık dikkat çekmektedir. Bunlar;

• Paket sipariş

• Raporlama

• Personel Takip

• Stok maliyeti

• Muhasebe

• Sipariş yönetimi

Böylelikle işletme sahiplerinin, temel özelliklerle, sistemlerin imkân tanıdığı ölçülerde kendilerini kontrollü bir biçimde yönetirler. Fakat bütün restoran pos sistemleri işletmelere uygun olup olmadıklarını, yeterli seviyede yardımcı olup olmadığını gözlemlerler. Temel özellikler dışındaki özellikler işletmelere birçok avantaj sağlamaktadır. Bu özellikler konuk ağırlama durumlarında sizlere oldukça fazla yararlı olur.

Restoran Pos Sistemlerinde Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

ModPOS restoran pos sistemlerinde gerekli olan bütün özellikleri sizlere sunarak en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Bu özellikler sayesin işletmeleriniz müşteri memnuniyetini sağlar ve personellerinizin omuzlarından büyük bir yük kalkmış olur.

Müşteri Ekranı

Müşteri ekranı sayesinde kolayca tahsilat yapılabilir. Hesap Ekstrelerini paylaşabilir ve mutabakat yapılabilir. Yapılan Online resmi işlemlerin öncesinde onay alabilirsiniz. Ayrıca ödeme anımsatmaları rahatlıkla yapılabilmektedir.

Grafik Ürün Raporları

Grafik ürünlerin satış raporlarıyla verilerin grafik şablonlarla ölçümler, kategorik olarak ürünler bazında ve reçete bazında izlenebilir. Ayrıca günün belirli saatlerinde ürün gruplarında hangi menülerin alındığı ve en çok hangi ürünlerin tercih edildiği ya da en az hangi ürünlerin seçildiği, hangi ürünlerin satılmadığı grafik raporlama Modülleri üzerinden görüntülenebilir.

Paket Servis Modülleri

Kaydı olan müşterilerin sipariş geçmişleri ve tüm bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Günlük olarak satış raporlarına ulaşıp, satışları filtreleyip, dönemsel satış raporlarını rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Paket servis takibi Modülü sayesinde, kafe, restoran fast food, lokantalarda masa servisi ve paket servis Modüllerinden elde edilen gelir kalemlerini ModPOS paket servis Modülüyle birer birer değerlendirmeye alıp paket servislerinizin verimliliğini ölçebilirsiniz.

Grafiksel Gün Sonu Raporları

Grafiksel gün sonu raporlarıyla sayısal olan değerlerin çıktısı alınarak, gün sonu işlemlerini tamamlayıp ulaşılan grafiksel bilgilerin yer aldığı ekrandır. Raporlama ekran sayesinde gün sonunda oluşan değerli daha uygun bir şekilde ve daha veriye dayanan değerlerin tamamlanmış olduğu ve bütünleştiği şekillerde görebilirsiniz. Yüzdelik hesaplamalar sonucu çıkan oranlara bakabildiğiniz gün sonu raporlarının yanında bir de grafiksel açılarla bakıp, durum değerlendirmesi yapılabilir.

Yemek Sepeti Entegrasyonu

Yemek sepeti Entegrasyonuyla birlikte gelmiş olan siparişler, onay sonrasında otomatik işlemle birlikte restoran yazılımına eklenmektedir. Ayrıca gelen siparişlerin çıktısı restoranların istenen bölümüne kolaylıkla iletilebilir. Raporlar sekmesi, yemek sepeti üzerinden kâr onarını ya da zarar var ise bu durumu detaylı bir şekilde sunmaktadır. Yemek sepeti üzerinden gelen siparişlerin takipleri kolaylıkla yapılabilir ve kuryelerin takibini sağlayabilirsiniz.

Grafiksel Raporlar

Günün belirli saatlerinde yoğun ve yoğun olmayan zamanların görülmesini sağlayan rapor modüldür. Ayrıca saat bazında sizlere birçok detay sunar ve ayrıca bu grafiksel veriler sayesinde, paket servis siparişlerinin yoğunluğunu da bu sistemlerle ölçmek mümkündür. Veriler istediğiniz zaman diliminde veri tabanına uygun bir biçimde saatlik olarak sizlere sunulmaktadır.

Fiyat Değiştirme Raporları

Fiyat değiştirme raporlarının ekranından, stoklarda bulunan fiyatlarda herhangi bir değişim söz konusu ise raporlama sistemleriyle bütün değişiklikleri görebilirsiniz. Raporlama bölümüne filtre uygulayabilir ve personeller tanımlıysa, personellerin hangi stoklar ile alakalı fiyat değişikliği yaptığını görebilmeniz mümkündür. Bu durum sizlere sizin kontrolünüz dışında yapılmış değişikliklerin detaylı listesinden her an haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Pos Terazi Sistemleri

Pos Terazi uyumluluğundan dolayı borçlular ve toptancıların hesap takipleri sağlanmış olur. Pos terazilerden, aylık, haftalık ve yıllık olarak raporlar alabilirsiniz. Böylelikle hem kâr hem de zarar analizlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bütün işlemleri ModPOS terazi sistemleri sayesinde kolay bir şekilde yapılabilir.

Terazi Entegrasyonu İşlemleri

İşletmelerin gram, kilo hesaplarıyla müşterilere ulaştırdığı ürün gruplarının birim fiyatları üzerinden değil, gramaj üzerinden hesaplayan terazilerin otomasyon sistemleriyle yapılan Entegrasyon çalışmalarıdır.

Stok Takip Sistemleri

Stok takip sistemleri işletmelerin maliyetlerini en düşük seviyeye indiren yönetme biçimleridir. İşletmelerin depolara giren ürünleri ve ürünlerin nerelerden geldiğini işletmelerin hangi bölümlerine girip raporlandığını görebilirsiniz. Ayrıca stok takip sistemleri sayesinde depolarınızı takip etmeniz mümkündür. Bütün raporları hızlı bir biçimde Word, excel, pdf, txt dosyalarıyla kayıt altına alabilir ve raporları mail sistemi üzerinden gönderebilirsiniz.

Masa Bölme Değiştirme İşlemlerinin Raporları

Servis personelin almış olduğu siparişleri kapatmaması, farklı masaların siparişlerini, kapatılmayan masalara aktarma durumu ya da mevcut olan siparişleri bölmesiyle gün sonunda kahve ve çay gibi takip edilmesi kolay olmayan ürünlerin alınan hesapların kasaya girişi yapılmadan, iyi niyetli olmayan servis personellerinin ceplerinde kalması durumudur. Bu sebepten ötürü, MODPOS restoran otomasyon sistemler, her bir servis personelinin gün içerisinde bütün adımları raporlamasına, kaç defa masanın değiştiği, kaç kez sipariş bölme işlemlerinin yapıldığı işletme sahiplerine bu raporların olduğu ekran ile teslim edilmektedir.

Personel Maaşlarının Takip Sistemleri

Personel maaş takip sistemler, servis ve mutfak personellerinin ve vale hizmeti sağlayan personellerin ve bütün işletme kadrosunun giriş çıkışlarını tutmaktadır. Böylelikle ay sonunda ya da haftalık ödemelerin yapıldığı işletmeler hafta sonunda personel maaş hesaplaması, tahminlerden daha kolay şekilde gerçekleşir. Bahsedilen raporlama sitemlerinden avans, prim gibi ek ödemelerinde görülmesini sistem üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Tedarikçi Borçlarının Takip Yönetimi

Tedarikçi Takip raporu sayesinde bütün alımlar ve ödemelerin performanslarını izleyip takibe alabilirsiniz. Ayrıca restoran otomasyon programları MODPOS rapor menüleri üzerinden en çok ziyaret ettiğiniz ve rapor olarak tedarikçi borcunun takip raporları, bütün içerideki faturalarında izlenmesini sağlayan sayfadır.

Kâr ve Zarar Raporları

İşletmenin performansını ölçmek açısından oldukça detaylı bir rapor seçeneğidir. Vergilerin temeli için oldukça gereklidir ve kılavuz niteliği taşır. Eğer ortaklı bir işletmeye sahipseniz, kâr dağılımı konusunda oldukça kaliteli bir işlem gerçekleştirir. İşletmelerin büyümesi ya da hacmini kaybetmesi gibi kararların alınmasında kritik bir rol oynar ve sizlere işletmeniz konusunda bütün gerçekleri olduğu gibi gösterir. Gelir tablosunun düzenlenmesi konusunda oldukça belirleyici bir role sahiptir. Bu yüzden MODPOS sayesinde işletmelerinizin bütün gerçek rakamlarını öğrenebilirsiniz. Güncel ödenek miktarlarının işletmenin nereye ne kadar harcama yapıldığı ve detaylı raporlama sistemleri bu sistem sayesinde belirlenir.

Borçlu Hesaplarının Takip Sistemleri

İşletmelerinizi ziyaret eden misafirlerin ödeme anında, bazı durumlarda kart limitleri yetersiz kalabilir, bazı durumlarda parası çıkışmayabilir, bazen hatırlı müşteri olan bu kişilerin ödemeleri daha sonra alınabilir. Bunların hiçbiri olmayabilir de, kurumsal olarak anlaşmalı olduğunuz müşterilere aylık olarak hizmetler sağlayabilirsiniz. İş yerlerinin verdiği siparişleri gönderip, ödemeleri aylık olarak planlayabilirsiniz.

Bazı durumlarda yemek sepeti kullanan işletmeler, sistem üzerinde kalan ve ay sonunda alacakları bakiyeyi takip etmek isteyebilir. Bütün bu kanalların tek sayfa üzerinden görülmesi mümkündür. Borçlu hesaplar takip sistemleri raporlar menüsü üzerinden borçlu hesapları görüp takibe alabilirsiniz.

İade ve İkram Raporları

Bütün İşletmelerde düzenli olarak gelen birçok müşteriye yemek yedikten sonra bazı durumlarda kahve ve çay ikram edilebilmektedir. Bazı zamanlarda tatlı parası alınmamaktadır. Bazen de çocukların yediği yemekler ikram edilmektedir. Bunun gibi durumlar gün içerisinde defalarca olunca ve aylık olarak bir hesaplama yapılınca, sayılar ve stok seviyeleri maliyetleri doğrudan etkilediği için mutlaka kontrol altında tutulup, raporlanması gerekir.

Bu yüzden ikramların düzenli olarak raporlanması gerekir. Ayrıca ikram raporu ModPOS restoran sistemlerinin en çok kullanım tercihi yapılması gereken ekranlardan biridir. İkram raporları kadar iade raporları da gereksinim duyacağınız rapor tiplerindendir. Müşterilerin vermiş olduğu siparişleri beğenmemesi ve değişim talep etmesi gibi iadeler istenebilir. Bu tarz durumların ve bu gibi iadelerin de mutlak suretle MODPOS sistemine girilmesi ve raporlanması gerekir. İşletmelerin gün, hafta ve ay sonunda isterse yıllık olarak iade maliyetlerinde ya da ikram maliyetlerinde görülmesi kâr ve yazar ilişkileri ciddi olarak önem arz eder.

Kasa Raporları

Gelir, gider ve devir toplamının ve bugünkü kasa toplamı görülebilir ve bütün yapılan nakit hareketlerin otomatik bir şekilde kasayla ilişkilendirilir ve gün sonunda bu bölümden takip edilerek kontrolü yapılabilir. Ayrıca bu işlemler işletmelerin günlük olarak yaptıkları en önemli faaliyettir. Giren ve çıkan nakit akışının özet ekranlarıdır. Restoran otomasyon sistemlerinden olan MODPOS kasa rapor eklentileriyle bütün işletmelerin günlük olarak akışlarını doğru ve eksiksiz bir biçimde sizlere sunmaktadır.

Departman Bazlı Ürün Satış Raporları

ModPOS restoran otomasyon sistemleriyle Departman Bazlı ürün satış raporları çekip sizlere her kategori için satışlarınızı raporlayıp, Bu sistemler işletmelerinizin hangi satış kanallarıyla kazanç sağladığını ve kâr oranının ne kadar olduğu ve hangi satış kanallarının sizler için kârlı olduğunu gösterir.

Personel Satış Raporları

Bu ekranlarla işletme sahipleri ya da işletme müdürleri istediği zaman diliminde istedikleri servis personellerinin gün, hafta, aylık olarak kategorik bir şekilde satış raporlarını görebilir. Personellerin ne kadar satış yaptığını gösteren bu sistemler sayesinde personellerinizin performansı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Drive Yedekleme İşlemleri

İşletmeye ait olan bütün bilgilerin, Google hesabınız sayesinde her gün düzenli olarak depolanır ve veri tabanına gizlenir. Böylelikle bilgileriniz gün gün arşivlenip güvene alınır. Google Drive yedekleme işlemleri bilgilerinizi günlük olarak sizlere ait olan bir Google hesabına veri olarak yedekleyip güvene alır. Bu bilgilerin arşivlenip yedeklenmesi MODPOS alt yapı güvencesiyle sağlanır.

Stok Alım Raporları

Kritik stok seviyesi, alış fiyatı, sipariş yönetimi gibi önemli konularda sizlere oldukça yardımcı olur. Stok Alım raporlarıyla hesapların düzenli bir şekilde yapılmasını sağlayıp, satışlara yön verebileceksiniz. Ayrıca stok raporlarını ürünler bazında yapabilecek ve reçeteyi detaylı inceleyebileceksiniz. Böylelikle tedarikçilerin maliyetlerini düşürme konularından kendinizi muhafaza edebilirsiniz.

Gelir Gider Takip Sistemleri

Gelir ve giderler, maaş ve avanslar, banka evrakları ya da cari hesap evrakları, banka ve kasa hareketleri gibi birçok konuya hâkim olan ve sizlerin haberi dışında kasaya giren ve çıkanı başkasının kontrol edemeyeceği şekilde oluşturulan sistemdir.

Ürün Satış Raporları

İşletme yetkililerinin yaptığı cironun ürün ve satış olarak ulaştıkları raporlama sistemleridir. Ayrıca standart ürün satış raporlarına ek olarak adet bazında birer birer ürünlerin satış miktarları ve ürün satış oranlarını yüzdesel olarak gösteren raporlardır. ModPOS restoran otomasyon sistemleri, ürün satış raporları ekranında, adisyon üzerinden satılmış olan ürünlerin birim/fiyat ve total miktarı biçimde rapor alınmasını sağlar. Bazen misafirlere ikram edilmiş, ikram gideri içinde yalnızca İkram seçeneklerini listeleyebileceğiniz seçenekler üzerinden ikram raporlarını görüntüleyebilirsiniz.

Gün Sonu Raporları

Bu raporları işletmelerin gün içerisindeki bütün işlemleri detaylı olarak aldığı raporlardır. Fakat işletmeler tarafından gün sonu alınmaması durumunda işletmeler sonraki gün kasalardan satış gerçekleştiremezler. Bu yüzden işletme yetkililerinin gün sonu raporu alması gerekir. MODPOS restoran sistemleri sayesinde her gün yapılan işlemleri pos üzerinden gün sonu raporları olarak alıp işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle iş akışları aksamaz ve süreçleriniz aynı şekilde devam edebilir.

Mobil Uygulamalarla Sipariş Takip Ekranı

Ürünlere erişim sağlamak, menüden istenen ürünün seçilmesi gibi gelişmiş olan yönetim paneliyle sipariş takibinin yapıldığı ekran kullanım kolaylığı bakımından oldukça iyi tasarlanmıştır. Böylelikle siparişlerin giriş ve çıkışlarının yapılması, iptal edilmesi gibi değişiklikleri bu ekran sayesinde kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Maliyet Raporları

Personeller, genel harcamalar, stok maliyetleri, operasyon harcamaları gibi birçok konu başlığını sizlere detaylı bir şekilde sunmaktadır. Maliyet raporları sayesinde sizlere, ürün maliyetlerini hesaplama da, ürünlerin reçetelerinin ne kadar mal geldiğini ve kâr oranlarını hesaplayabilen raporlardır. Doğru bir maliyet hesabı yapabilirsiniz. Ayrıca almış olduğunuz ürünlerinizin reçete üzerinden birleşmesi ve ürünlerin yapımında harcanmış olan servis süreleri ve zaman maliyetleriyle birlikte detaylı hesaplamalar elde edilebilir.

Patron Modülü

İşletme sahiplerinin mobil cihazlar üzerinden istedikleri konumdan tek bir tıklama sistemi sayesinde yönetici paneline erişip, işletmenin bütün yönetim sistemine bağlandığı sistemdir. Böylelikle işletme sahipleri, işletmeyi uzaktan takip etme, izleme, müdahale etme ve yönetme şansına sahip olur. Bu Modül restoran sistemlerinde gerekli olan sistemlerden biridir ve sistemin en önemli parçası olarak görülür.

Mutfak Ekranıyla Sipariş Takibi

Müşterilerin işletmeye girdikleri anda servis personelinin siparişi alması ve anlık olarak bu siparişler mutfak ekranına yansır. Böylelikle mutfak personelleri siparişleri hatasız bir şekilde hazırlar. Fakat müşteriler siparişlerde değişim isterlerse kasiyerin bu işlemleri yapması ve mutfak ekranına yansıtmasıyla süreç hatasız bir şekilde başlar.

Logo Entegrasyonu

İşletme hesaplarının sağlıklı kalmasını sağlar. Ayrıca stok, fatura tahsilatı gibi farklı kategorilerin tek çatı altında toplanmasını sağlamaktadır.

Kurye Takip Sistemi

Kurye takip programı sayesinde işletmelerin müşterilerle iyi bir ilişki kurması içten bile değildir. Ayrıca bu sistemler sayesinde kuryeler takip edilebilir ve siparişlerin gecikme durumları ortadan kalkar. Bu sistem sayesinde kuryelerinizi daha iyi organize edebilirsiniz.

Mobil Sipariş Entegrasyonu

Android ve IOS sistemlerine uyumlu olan uygulamalarımızla el terminallerinden alınan performansın üzerinde olan bir seviyeye çıkabilirsiniz. Menü ve alt menülere hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde dijital cihaz maliyeti azalacak.

Restoran Stok Maliyet Yönetimi Yazılımı
Restoran Stok Maliyet Yönetimi Yazılımı
09 Şubat 2021

Dijital sistemlerin etkisi bütün sektörlerde devam ederken, bu etki restoran sektörleri, yeme içme servisleri, sipariş ve ödeme süreçlerinin tümünün hızlanmasını sağlayan ve yazılımlarla dijital platformlar üzerinde yer edinmişlerdir. Restoran stok maliyeti yönetimi yazılımı ile yeme içme ve konuk ağırlama sektörlerinde faaliyet gösteren bütün işletmeler operasyonlarını hızlandırıp, güncel olan bütün bilgilere anlık olarak ulaşıp giderlerin azalmasını sağlayıp, müşteri memnuniyetini arttırmıştır.

Günümüzde özellikle restoranların yeni açıldığı ve restoran programları sayesinde işletmelerinizin her açıdan görmek mümkündür. Bundan dolayı restoranlarda eksik olan işleri ya da işleri düzgün yapmayan personelleri far edebilir, personellerinizin arasındaki iletişimi kolaylaştırıp, müşterilerin restoranlarda daha fazla vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Restoran Stok Maliyet Yönetimi Yazılımı Nedir?

Restoran sok maliyet yönetimi yazılımı, kasaların adisyonların, garsonların ve restoranlardaki bütün süreçlerin sistemli bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır. Siparişlerin mutfak bölümünden müşterilere kadar hızlı bir biçimde ilerlemesine yardımcı olan restoran yönetim yazılımı; masa ve salon yönetimi, paket servis, self servis, tahsilat işlemler, indirimler ve ikramlar, ödenmezler, yazdırma sistemi, Entegrasyon gibi birçok hizmet sunmaktadır.

Restoran programlarının iyi olması, müşterilerin hızlı bir hizmet almasını, maliyetlerin doğru hesaplanması ve takip edilmesi, restoran ve işletme sahiplerinin gereksinimlerine cevap verip, verimli bir yönetimle müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Örnek olarak kalabalık masalarda kimlerin, hesabı ne kadar ödemesi gerektiği, indirim, parçalı tahsilat gibi birçok konu restoran yazılım sistemleri aracılığıyla yapılabilir.

Bunun dışında sipariş takibi, siparişlerin verildiği zaman, masalarda bekleyen siparişlerin ne zamandan beridir beklediği, totalde siparişin ne kadar olduğu gibi verilerin restoran yazılımları sayesinde kontrol altına alabilirsiniz. İşletmelerin yoğunluk dönemlerinde karışık olan çalışma süreçlerinden kurtulmasını sağlayarak, verimli bir biçimde büyümesini sağlamanız mümkündür.

Restoran Yönetim Programlarında Hangi Özelliklere Yer Verilmelidir?

Gereksinimlerin belirlenip, seçilmesi sonra seçilecek olan restoran yazılımları günümüzdeki teknolojilerle kendini düzenli olarak güncellemesi ve ihtiyaçların hızlı bir biçimde dönüş yapılabilmesi oldukça önemli bir konudur. Fakat iyi bir restoran programı sizlere restoranınız ile alakalı bütün konularda aradığınız bütün cevapları hızlı bir biçimde sunabilmelidir.

• Pos cihazları ile uyumlu olmak: Kolay ve hızlı bir biçimde ödeme almak adına Entegrasyon oldukça gerekli bir hizmettir.

• Stok Takibi: Günce olan stok durumlarının izlenmesiyle ürünlerin ne kadar süre içerisinde tüketilmesi ve takip edilebilmesi ve satın alma işlemlerinin verimli bir şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

• Sipariş takipleri ve açık masa: Müşterilerin etkili bir biçimde izlenmesi sağlanır. Ayrıca faturaların bölünmesi, fiyatların değiştirilmesi gibi işlemlerin yapılabilirliği müşteri memnuniyeti kapsamında oldukça önemlidir.

• Çalışan giriş ve çıkış mesai takipleri: Ayrıca vardiya yönetimleri ve mesailerin takip edilmesi açısından önem arz eder.

• Menülerin özelleşmesi: Menüde bulunan ürünlerin ve fiyatların, malzeme ve içeriklerin toplu bir biçimde güncellenmesi sağlanmaktadır.

• Masa sistemleri: Restoran işletmelerinin yönetilmesi gibi kasaların yanlarında olan self servis klosk ekranlarıyla müşterilere doğrudan satış yapabilirsiniz.

• Zincir İşletme yönetimi: Restoran zincirleriyle alakalı verilerin programlardan alınabilmesi sağlanır.

• Dokunmatik Satış Ekranı: Satış işlemlerinin kolay ve hızlı bir biçimde yapılmasını sağlamaktadır.

• Maliyet ve performans raporlarını almak: Detaylı olarak, sizlere özel olarak raporların alınmasını ve işletmelerin verimli bir biçimde yönetilmesi, stratejik kararların alınması için oldukça önem arz etmektedir.

• Mobil İşlemler: Masaüstü PC ekranından yapılan işlemlerin mobil cihazlardan yapılabilmesi restoranlardan uzak olan yönetimi sağlamanız anlamını taşır.

• Sipariş notları: Siparişler ile alakalı olan özel isteklerin alınabilmesi oldukça önemlidir ve müşteri devamlılığını arttıran bir konudur.

• Stok ve Muhasebe Programlarının Uyumu: Restoran programıyla uyumlu olarak çalışan stok ve muhasebe sistemlerine sahip olan restoran programları şirketleriyle çalışıp daha sonra oluşması muhtemel uyum gereksinimlerinin tüm maliyetlerinden kurtulabilirsiniz.

Gerekli Olan Diğer Restoran Yönetim Programı Özellikleri

• Garson, masa ve salon yönetimi,

• Ürün ve menülerin reçete tanımları,

• Doğrudan ya da parçalı tahsilat ve ödeme alabilme özellikleri

• Telefonlardan satış yaparak, kurye takibi,

• Masa bölme ve birleştirme, Hesap iptal işlemlerinin yapılabilmesi,

• Siparişlerin mutfaktan çıkarılma durumlarının ekran takibi,

• Yazıcı hesap ve adisyon çıktı kurallarını oluşturma.

Restoran Yönetim Yazılım Maliyeti Nedir?
Restoran Yönetim Yazılım Maliyeti Nedir?
09 Şubat 2021

Restoranların büyüklüğü, yoğunluğu çalışma saatleri, amaçları uğruna seçmek istediğiniz yazılımlara karar verebilirsiniz. Lokal bir biçimde çalışan restoran programları hem donanım anlamında hem de maliyet konusun daha fazla sıkıntı yaşamanıza neden olur. Ayrıca güncelleme durumları için ayrı ücretlendirme yapılmaktadır. Bunun dışında tercihlerinizin içerisinde yazılımların kurulumu ve eğitiminin giderleri ve oluşması muhtemel olan diğer maliyetleri işin başında sorgulamak ve ilerideki beklenmeyen maliyetler ile karşılaşmamak adına önem arz eder.

İnternet olan her yerde bütün cihazlardan çalışma olanağı sunan, bulut teknoloji alt yapısı bulunan restoran sistemlerini tercih ettiğinizde, maliyetlerin düşük olmasını sağlayıp tasarruf edebilirsiniz, ayrıca gelişen teknoloji sayesinde verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca restoran sistemlerini satın alabilirsiniz, bunun dışında abonelik sistemiyle de kullanabilirsiniz;

• Düzenli lisans yazılımıyla restoran yazımı satışlarını yapan firmaları tercih edip süresiz olarak kullanabilmek adına önceden yüklü ücretler ödeyebilirsiniz. Bu çalışmaların başlangıç olarak belirlenen ücretleri yüksektir, fakat giderek bu maliyetler sonraki ödemelerde düşecektir.

• Abonelik lisans hizmetlerini seçip, yıllık ya da aylık olarak daha düşük ücretler ile yazılım kullanmanızda mümkündür. Ayrıca peşinat maliyeti satın alma işlemlerine göre daha azdır. Fakat sonraki ödemelerde devam eder. Bu tarz maliyetler, uzun zamanda sizlerin yorulmasına sebep olabileceği için bu tarz ödemeler konusunda dikkatli olmanız gerekiyor.

Hangi Restoranlar, Restoran Yönetim Yazılımına İhtiyaç Duyarlar?

Geniş alternatifli menüleri olan restoranlar, pastane, fırın, otel içerisinde olan restoranlar, alkolsüz ve alkollü işletmeler, kahve servisi yapan işletmeler ve bunların fabrikaları, ayrıca yiyecek ve içecek mekânlarının tümü restoran yönetim sistemlerine gereksinim duymaktadırlar. Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve internet hacminin büyümesiyle birçok fikir ve yaratıcı dijital uygulamalar gün yüzüne çıkmaktadır. Bu sistemlerin gelişmesiyle restoran yönetim yazılım programları da bunlarla birlikte gelişmektedir. Bahsedilen faktörleri göz önüne alıp, ihtiyaç duyduğunuz restoran yönetim yazılımlarını araştırıp kullanın.

Stok Yönetiminin Avantajları Nelerdir?

Stok yönetim sistemlerine yapılması planlanan yatırımlar kusursuz yatırım kazançlarına ulaşmanıza katkı sağlayabilir. Stok yönetim sistemleri sadece ürün isteyen müşterilere ulaşımı basit bir hale getirmenin dışında, stokları doğru bir şekilde ve doğru bir zamanda, doğru oranlarda sipariş etmenize yardımcı olacak pratik fikirleri sizlere sunabilmektedir.

• Maliyetlerin Azalmasına Katkı Sağlar;

Stokların doğru oranda ve doğru zamanda sipariş etmenizi sağlar. Böylelikle her zaman eksik ya da fazla durumlarını yaşamazsınız.

• İşgücünden en uygun biçimde faydalanmanıza imkân tanır.

Eksik olan bütün ürünleri aramak ya da manuel olarak takibe almaya az zaman harcamanızla birlikte üretim gücünüzü arttıracaksınız.

• Mekân Tasarrufu

İyi bir biçimde yönetilen stoklar, ambarların daha verimli ve düzgün olmasına katkı sağlamaktadır.

• Müşteri Memnuniyeti

Siparişlerin doğru yere ulaşması ve hızlı çıkmasını sağlayıp, müşterilerinizin memnun olmasını artırıp, servis seviyesi sözleşmelerinin kurallarını bir, bir uygulamanızı sağlar.

İşletmelerin kıymetleri olarak kabul edilen stokların yönetimi ve muhasebesi iyi yapılmalıdır. Stok ve muhasebe bağlantıları uyumlu olduğunda işletmelerinizin zarar etme olasılığı başarı sayılır.

Sadakat Kart Nedir?
Sadakat Kart Nedir?
09 Şubat 2021

Sadakat Kart Nasıl Kullanılır? Böylelikle kayıtlı olan müşterileriniz sipariş verdiği zaman, müşterilerin son siparişlerini ekranlarınızda görüntüleyebilirsiniz. Sadakat kartlarını kullanıp müşterilerinize Promosyon gibi küçük sürprizler sunabilirsiniz. Stoklarınızın durumlarına göre kampanyalar oluşturabilirsiniz. Ayrıca müşterileri takip edebilir ve müşterilerin sizleri tercih etme sıklıklarına göre maliyetler konusunda indirim yapabilirsiniz. Böylelikle müşteri memnuniyeti oluşturup, müşterilerin sizleri tercih etmesini sağlamış olursunuz.

Adisyon konusunda ise yanlış ve eksik olan hesaplamalarda yapılan hataların engellenmesine yardımcı olur. Kayıt altına alınan siparişlerden dolayı kaçak ve kayıp durumlarını önlersiniz. Stok maliyeti ve üretimi yönetimi konusunda işletmelerin üretimlerinden satışlarına kadar olan süreçte bütün iç akışı yönetmekle birlikte ön gördüğünüz stok durumlarıyla kıyaslama ve stok durumlarına göre sizlere bilgi aktarımı sağlamaktadır.

Sizlere Restoran Sistemleri konusunda birçok hizmet sağlayan ModPOS, stok yönetimi, kampanya yönetimi, paket servis, sadakat yönetimi, self servis, tezgâh satış, ön ödemeli satış, QR menü sipariş konularında hizmetler sunmaktadır.

Yemek Sepeti Entegrasyon Yazılımı Nasıl Çalışır?
Yemek Sepeti Entegrasyon Yazılımı Nasıl Çalışır?
09 Şubat 2021

Yemek sepeti Entegrasyonu günümüzde neredeyse paket servis hizmeti sunan bütün işletmelerin kullandığı programlardır. Bu Entegrasyonu sistemlerinin nasıl çalıştığını, sektördeki yerini ve yemek sepeti Entegrasyonunun avantajları ile ilgili bilgileri sizlere sunacağız.

Yemek sepeti Entegrasyonu yemek sepeti uygulamasından alınmış siparişlerin adisyon sistemine girişi otomatik bir biçimde sağlanır. Yemek sepeti Entegrasyonu sayesinde siparişlerinizi daha hızlı bir şekilde hazırlarsınız. Yemek sepeti Entegrasyonuyla alınmış siparişler, kontrollü bir şekilde onaylayabilirsiniz. Bu uygulama üzerinden gelen siparişler bilgisayar ekranına anlık olarak düşer ve sizlere zamandan büyük tasarruf ettirir. Sistemin detaylı özellikleri bulunur. Siparişe gidecek kuryenin adına kadar sistem üzerinden bilgi alınabilir. Motor kuryelerden toplu bir biçimde ya da tek tek ödeme almanız mümkündür. Raporları toplu olarak ya da tek tek almanız mümkündür.

Yemek Sepeti Entegrasyon Modülü

Yemek sepeti, günümüzde paket servis hizmeti veren bütün firmaların neredeyse tamamının kullandığı sistemlerdir. Aracı olan kurumlar tarafından verilen paket servis hizmetleridir. Ulusal çapta büyük bir uygulama olduğu için günümüzde birçok işletme bu uygulamayı kullanmaktadır. MODPOS restoran otomasyon sistemleri, yemek sepetini kullanan işletmeler için yemek sepeti uygulamasıyla uyumlu çalışır. Yemek sepetiyle sağlanan bu uyumdan ötürü, sipariş, kurye ve rapor takipleri, kâr ve zarar süreçlerinin tümüne Entegrasyon Modülü üzerinden kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Yemek Sepeti Entegrasyonu Özellikleri Nelerdir?

1. Yemek sepeti üzerinden gelen siparişler, sizlerin onayından geçerek restoran yazılımına eklenir.

2. Gelen siparişler işletmelerin bütün bölümlerine iletilebilir.

3. Raporlar bölümünde, yemek sepeti üzerinden yapılan satış ve kâr oranının inceleyebilirsiniz.

4. Kurye takip Entegrasyonu sayesinde kuryelerinizi takip edip, performanslarını ölçüp, müşterilerinize giden paketlerin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle paket servis bölümünü kontrol altına almış olursunuz.

MODPOS restoran programı otomasyon sistemleri sayesinde, üye işletmelerin bütün çalışmalarını kolaylaştırıp sektörlerinde başarılı olmaları için yardım etmeye devam ediyor ve Entegrasyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu sistemler sayesinde siparişler ekrana hızlıca düşer ve müşterilerinize ürünleri hızlı bir şekilde yetiştirebilirsiniz. MODPOS yemek sepeti Entegrasyonu sayesinde satışlarını katlanacak ve kârınız yükselecek.

Müşteri memnuniyeti yükselince restoranınızın ve personellerinizin performans maksimum düzeye çıkacak. Bu Entegrasyon sistemi sayesinde iş gücü azalır ve yüksek müşteri memnuniyeti elde edilir. Yatırım maliyeti dönüşü hızlı olur. Güçlü alt yapısı sayesinde sizlere birçok hizmet sunan bu Entegrasyon çalışmalarıyla personellerinizin iş yükü azalıyor. Personellerinizin yüksek sayıda olmasına gerek kalmadan personel maliyetini düşürüp restoran performansını yükseltebilirsiniz.

Yemek Sepeti Entegrasyonu Avantajları Nelerdir?

Yemek sepeti Entegrasyonunun en büyük avantajlarından biri siparişlerin hızlı bir biçimde yazıcıdan çıkmasıdır. Sipariş oluşturan müşterilere ait olan bütün bilgiler ekranda görünür. Siparişler raporlanabilir ve detaylı gözlemleyebilirsiniz. Yemek sepeti Entegrasyonu Sisteminin kullanımı ve kurulumu oldukça basittir. İşlem sırasını takip edince sistemi kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Kullanıcılara sabit olarak basit bir kullanım biçimi sunmakta ve zamandan tasarruf etme konusunda son derece yardımcı olacak bir Entegrasyon sistemidir. Bu açıdan yeni gelen siparişler ile alakalı olarak herhangi bir karışıklık yaşamak, söz konusu değildir. Siparişlerin hepsi sıraya göre ve geldikleri zamana göre sıraya alınır ve yazıcıdan çıkar.

Böylelikle işletmenizin sistematik bir düzeni olur. Bu sistem sayesinde düzen oluşur ve siparişler ile alakalı olarak herhangi bir problem yaşamanız söz konusu değildir. Müşterilerinizin gönderdiği siparişleri hızlıca görüntüleyebilecek ve hızlıca müşterilerinize bu siparişleri iletirken hem siz hem müşterileriniz zamandan tasarruf sağlayacak. Sipariş takibi konusunda İşletmeler için en yüksek teknolojidir, diyebiliriz.

Entegrasyon Parametreleri

Restoran Modülü bünyesinde olan yemek sepeti Entegrasyon parametresi yetkisi kullanıcı yetkileri olarak verilip parametre ekranına ulaşması sağlanmaktadır.

Entegrasyon Parametre Listesi

Parametre listeleri ekranı F10 menü üzerinden Yemek sepeti ekran parametresi ismiyle ya da RST910 ekran koduyla ulaşılmaktadır. Bu ekran sayesinde parametre kaydı şubelere karşı gelmektedir. Yemek sepeti üzerinden her şube ayrı Web servis giriş bilgisi sahibi olduğundan dolayı, bütün şubeler kendi parametrelerinden sorumludur.

Entegrasyon Parametre Detayları

RST910 Ekranı üzerinden F4 ekleyip detay ekranına ulaşabilirsiniz. Ekran ise 7 temel ortam ve 2 listeden meydana gelir. En önemli temel alan ise salon alanıdır. Şube ve depo bilgisi bu alandan geldiği için en önemli alandır. Şubelerin her birinde yalnızca bir adet Entegrasyon parametresi bulunduğundan salon bilgilerinin doğru olması son derece önem taşır. YS Kullanıcı Adı ve YS Şifre alanı doğru girilir ve yemek sepeti menüsüne ödeme çeşitleri getirilir. Menü eşleşmeleri bölümünde F9 menü butonuna tıklayıp restoran menüsünü DİA içine almak mümkündür. Böylelikle liste değişmez ve menü bilgisi değiştirilebilir eşleşme bilgilerinden oluşmaktadır.

Yemek Sepeti Ürün Tipleri ve Menü Eşleşmeleri

Yemek sepeti içerisinde 2 farklı türden ürün yer alır. Ana ürünler ve alt ürünler olma üzere. Alt ürünler 4 bölümde incelenir;

• Serving – ürün sunum türleri

• Product- menü alt ürünleri

• Ingredient-ürün Garnitürleri

• FreeText- diğer alt ürün türleri

DİA içinde Product çeşidinden alt ürünlerin gösterilmesi mümkün değildir. Bu türlerin ana ürün çeşitleri kullanılmaktadır. Serving türü genel olarak porsiyonlar için kullanılmaktadır. Bu duruma çözüm olarak ise porsiyon kolonu yerleştirilmiştir. İngredient türündeki alt ürünler stok şeklinde kullanılır. Genel olarak kendilerine özel fiyatları bulunur. FreeText türündeki herhangi bir standart olmadığı için bu türe stok atandığında siparişte getirilmektedir. Alt ürünler için stok seçimi yapılmaz ve alt ürünler genellikle ana ürünlerin yanına not olarak eklenmektedir.

Ödeme Eşleşmeleri

Yemek sepetinin içinde birçok ödeme biçim bulunur. Bunlar DİA ile eşleştirilmiş olan sekmede olduğu gibi F9 ödemesi getir düğmesiyle ödeme tipi çekilir.

Eşleşme Güncellemeleri

İşletme menülerinin ya da ödeme tipinin yemek sepeti tarafınca değişmesi bu ekran üzerinde F9 menü getir ve ödeme getir düğmelerini kullanıp listeler tekrardan çekilebilmektedir. Mevcut olan ürünler ve ödemeler değişmediğinden güncelleme işlemleri basitçe halledilebilir.

Paket Servis Ekran Değişimleri

Yemek sepeti lisansına sahip olan istemciler paket servis ekranında açık paket listeleri tablosuna YS kolonu eklenebilir. Bu kolon sayesinde yemek sepetinden gelen siparişlerin gelip gelmediğini kontrol altında tutabilir. Bu sistemlerde siparişlere istediğiniz kuryeyi atabilirsiniz. Bütün ödeme yöntemlerini kapsayan bu sistemde, işletmenizin kabul edebileceği bütün ödeme yöntemlerini sistem üzerinde belirleyebilir ve müşterilerinize sunabilirsiniz. Paket servis ekranındaki kurye atama ve alma, ödeme alma ya da ödeme iptali gibi birçok işlem yemek sepeti ile uyumlu çalışmaktadır. Ürün ekleme, ürün kaldırma, sipariş değiştirme, ödeme değiştirme talebi çalışmalar sipariş gönderildikten sonra yemek sepetiyle uyumlu çalışmamaktadır. Bu işlemlerin her biri tek tek manuel olarak yapılmalıdır.

Tüm bu işlemleri yemek sepeti Entegrasyonu sayesinde yapabilir ve işletmenizi güvende tutarak, kâr oranınızı arttırabilirsiniz. Bu sistemleri pahalı bulan işletme sahiplerinin dikkat etmeleri gereken konulardan biri zaman konusunda tasarruf etmektir. İşletmeler ve paket servis hizmetleri sunan sektörlerde zaman en önemli konudur. Bu yüzden bu sistemlerin zaman konusunda işletmeleri oldukça hızlandırır ve restoranlarınızın satışlarıyla alakalı problemleri yönetmenizde sizlere birçok katkısı olur.