GETİR YEMEK ENTEGRASYON YAZILIMI NASIL ÇALIŞIR?

09 Şubat 2021
Getir Yemek Entegrasyon Yazılımı Nasıl Çalışır?

Günümüzde en büyük yenilik nedir? Diye sorsalar sanırım çoğumuzun aklındaki cevap teknoloji ve internettir. Çünkü teknoloji çağının zirvesinde yaşarken her geçen gün hayatımıza birçok alanda yeni şeyler giriyor. Sosyal hayatımızda, iş hayatımızda ve özel hayatımızda bile eğlencemizin içerisinde bile teknoloji ve internet yer alıyor. Teknoloji ve internet sanırım bugün sudan sonra en temel ihtiyaçlar haline gelmiştir birçok kişi ve kurum için.

İnternet üzerinden yapılan faaliyetler her geçen gün yenisini getiriyor. Bu yenilikler her sektöre geldiği gibi yeme içme sektörlerine de gelmiştir. Bu sektörlerde artık internet ve teknolojinin nimetlerinden yararlanmaktadır. Getir yemek Entegrasyonu hakkında birçok bilgi ve konu bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda getir yemek Entegrasyon Yazılımı Nasıl Çalışır? Konusuyla ilgili bilgiler verip, aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Yazının ilerleyen bölümlerinde getir yemek Entegrasyonu ile alakalı birçok bilgiye ulaşabileceksiniz.

Yeme ve içme sektöründeki işletmelerin yeni bir dijital teknolojiye ihtiyaçları her zaman vardı. Eskiden restoran sektörlerindeki işletmeler zaman konusunda tasarruf etmeyi, personel takibi yapmayı, restoranın gelir gider tablosunu sadece kâğıt kalem ile yaptıkları, mutfak ile kasa bölgesi arasındaki iletişimi zil ve personellerin yüksek sesli konuşmalarıyla sağlıyorlardı. Fakat günümüz teknolojisinde artık, bahsettiğimiz bu manuel çalışma yöntemi neredeyse tarih oldu. Artık küçük esnaf lokantaları bile bilgisayarlı dijital sistemler üzerinden müşterilerine hizmet sağlıyorlar.

Teknolojinin bu denli gelişmesi sayesinde birçok işletme artık farklı yöntemler kullanıp, teknolojini nasiplerinden faydalanmakta. İnternet ve teknolojinin son sürat gelişmesi ve her geçen gün yeni bir teknolojinin ortaya çıkması çağımızda her konuda kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Teknolojinin gelişmesinde nasibini alan ve bu anlamda teknolojiden yararlanan sektörlerden biri de konuk ağırlama ve yeme içme sektörüdür. Bu sektördeki birçok işletme sahibi, restoran ve mekânlarını ayakta tutmak için oldukça büyük çaba harcamaktadırlar. Yazılım çalışmalarıyla yapılan birçok yeme içme uygulaması günümüzde neredeyse sektördeki bütün firmalar ve işletmeler tarafından kullanılıyor.

Getir Yemek Entegrasyonu

Bu anlamda getir yemek Entegrasyonu işletmelere birçok konuda yarar sağlamaktadır. Bütün işletmelerdeki personellerin kolayca kullanabileceği getir yemek Entegrasyonu sistemleriyle MODPOS işletmelerinizin yanındadır. Getir sayesinde siparişlerinize harcadığınız minimum iş gücüyle maksimum verim alabileceksiniz. Restoranlarınızdaki müşteri memnuniyetini arttırıp, zamandan tasarruf edebileceksiniz. Getir ile müşterilerden gelen siparişlerin hepsi Denge Satış yönetiminin olduğu sisteme düşmektedir. Bu sistemler işletmenizde sistem ile ilgilenen personellerinizi görsel ve işitsel olarak uyarmaktadır.

Personellerinize düşen tek görev sistemden gelen siparişleri kabul etmek ve hazırlamaktır. Sizlerde restoranlarınızın kâr oranını yükseltmek ve yüksek müşteri kitlesine ulaşmak istiyorsanız getir yemek Entegrasyonu sistemlerini kullanabilirsiniz. Sizlere MODPOS olarak restoran yazılım sistemleri konusunda oldukça iyi bir hizmet olanağı sunarak bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanıp, işletmelerinizin kârlılık seviyesini yükseltme hedefiyle iş yerinize bu hizmetleri sunuyoruz.

Getir İlk Olarak Karşımıza Nasıl Çıktı?

İlk olarak mobil cihaz yani telefon uygulaması olarak karşımıza çıktı. Market alışverişi ile paket servis hizmetlerine başlayan getir, daha sonra yeme içme sektörlerinin de paket servis hizmetlerini üstlendi ve bu anlamda sektörde adından en çok söz ettiren uygulama ve Entegrasyon sistemlerinden biri oldu.

Getir sayesinde restoranlar kurye maliyetlerinden kurtuldu ve maliyet konusunda oldukça başarılı bir adım attı. Getir kendi kurye sistemi ile ülkemizde olmayan bir sektör oluşturdu. MODPOS restoran otomasyon sistemleri, getir ile uyumlu çalışmaktadır.

Getir uygulamalarından gelen siparişler otomatik olarak sizlerin ekranına düşmekte. Getir Entegrasyonu sistemi sayesinde müşterilerin bütün bilgileri ve verdikleri siparişler veri tabanınıza kaydedilir. Böylelikle sizden ikinci kez sipariş veren müşterilerinizin bilgilerini istemenize gerek yoktur. Çünkü ilk verdikleri siparişte alınan bilgiler daima sisteminizde müşterileriniz sizden sipariş verince karşınıza çıkacaktır. Getir sayesinde gün içerisinde işletmenin bütün alanlarında yaptığınız bütün faaliyetler ve rakamlar getir sistemi üzerinde detaylı bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Getir sizlere bu rakamları detaylı bir rapor biçimde sunmaktadır.

Entegrasyon Nedir?

Birleştirme ve bütünleştirme anlamına gelen bu sözcük, dilimize Fransızcadan gelmiştir. Fakat kendi anlamı dışında daha çok teknolojik ve e-ticaret sistemlerinde tercih edilen ‘’Entegrasyon sözcüğü’’ genellikle farklı sistemlerin bir araya getirilerek uyumlu çalışması anlamında kullanılmaktadır.

Getir yemek Entegrasyonu kurye ve personel yönetimi, sipariş yönetimi, işletme içerisinde mutfak, kasa, lobi ve diğer alanlarda hizmet veren personellerin yönlendirilmeleri konusunda oldukça büyük avantajlar sağlar. Ayrıca sabit hat üzerinden gelen siparişler, mobil hatlar üzerinden gelen siparişler, yemek sepeti siparişleri getir siparişleri, trendyol yemek siparişleri gibi bütün sipariş seçeneklerini tek ekranda birleştirip, tek sistem altında toplanmasını sağlayıp, yönetme ve birbirine Entegre edilmiş bir şekilde çalışmasını sağlayan sistem getir yemek Entegrasyonu sistemleridir.

Bu sistem sayesinde bütün sipariş kanalları tek ekranda toplanabildiği ve rahatlıkla yönetildiği için getir üzerinden kurye atamaları, stok yönetimi, restoran personelleri yönetimi ve stok seviyesi kontrolü gibi birçok çalışma rahatlıkla yapılabilmektedir.

Getir sektöre market siparişleri olarak başladı. Daha sonra işletmelerin paket servis hizmetleri konusunda çalışmalar yaparak kendi motor kuryelerini işe alıp, dışarıdan motoru olan bağımsız personel kanalı oluşturup, bu sistemleri uygun maliyetli olarak yönetip yeni bir sektörün ülkemizde ilk kez çalışmasına ve oldukça iyi bir kazanç sağlamasına olanak sundu.

Getir MODPOS Entegrasyonu

MODPOS getir Entegrasyon sistemleriyle tek ekran üzerinden bütün siparişlerinizi kontrol etmenizi sağlar. Böylelikle bütün siparişleri isteğiniz doğrultusunda otomatik ya da manuel olarak kabul edebilir ve müşterilerinizin siparişlerini hazırlamak üzere işe koyulabilirsiniz. Sipariş onaylandıktan hemen sonra müşterilere siparişiniz hazırlanıyor. Tarzında bir bildirim gitmektedir.Ayrıca siparişe kurye atandığı zaman, siparişiniz yola çıkmıştır. Tarzında bir bildirim tekrar müşterilerinize gitmektedir.

MODPOS üzerinden sisteme ödeme yöntemi eklendiğinde ekran sipariş tamamlandı yazısıyla birlikte kapanmaktadır. Getirin sizlere sunduğu bu özellikler sayesinde işletmelerinizin güncel servis puanları yükselir ve müşteri memnuniyetini arttırmış olursunuz. Bu durum şu anlama gelir, müşteriler ekranda en yüksek skora sahip olan restoranları tercih ederler. Sizlerin de servis puanınız yüksek olduğu için müşteri kitleniz artacaktır. Getir üzerinden gelen siparişlerin fiyat farkı ekranlarınıza yansır.

Getir ekranında yer alan bütün ürünler ile ilgili müşterilere ürünün içerisinde yer alan Garnitürler ile alakalı bir ekran seçeneği sunulmalıdır. Bu ekran seçeneği içinde müşteriler istediği ürünleri seçebilir, istemediği ürünleri belirtip sipariş verebilir şekilde ayarlanmalıdır. Getir yemek Entegrasyonu içerisinde bu konuyla gerekli sistem kurulmuş ve müşterilerinizin özel ürün isteklerini yerine getirebilirsiniz.